reklama

Ondra bude bojovat o medaile z MS i v boulderingu

Adam Ondra Adam Ondra autor: Lukáš Bíba
Do semifinále se až po protestu dostal také jediný Ondrův přemožitel z lezení na obtížnost, Jakob Schubert.

Innsbruck - Adam Ondra bude na mistrovství světa ve sportovním lezení v Innsbrucku bojovat o medaili i v boulderingu. Majitel stříbra z nedělního lezení na obtížnost úspěšně zvládl kvalifikaci a do dvacetičlenného semifinále postoupil ze sedmého místa. Ze zbývajících čtyř Čechů už se to nikomu nepodařilo.

Pětadvacetiletý brněnský rodák Ondra obhajuje v boulderingu stříbro z MS v Paříži před dvěma lety. Případné sobotní stupně vítězů by mu přinesly celkově už desátou medaili ze světových šampionátů a zřejmě i účast ve finále kombinace, nové olympijské disciplíny.

Se štěstím z poslední pozice a až po uznaném protestu postoupil do semifinále i domácí Rakušan Jakob Schubert, jenž v neděli jako jediný Ondru porazil a stal se staronovým mistrem světa.

V dnešní kvalifikaci boulderingu nastoupilo 150 závodníků. Martin Stráník obsadil 29. místo, Jakub Jedlička byl 75., Štěpán Stráník 83. a Vojtěch Trojan skončil na 89. příčce.

Stříbrné tažení s fotografií roku. Tak lezec Ondra navnadil fanoušky na olympiádu Stříbrné tažení s fotografií roku. Tak lezec Ondra navnadil fanoušky na olympiádu Prohlédněte zde
reklama