reklama

Udělal jsem chybu, uznává Synek. Teď bude muset do montérek

Ondřej Synek si bude muset prohranou sázku odpracovat. Ondřej Synek si bude muset prohranou sázku odpracovat. autor: ASC Dukla/Ivana Roháčková
Ondřej Synek ani po třech dnech, které uplynuly od jeho finálového závodu ve skifu na veslařském mistrovství světa v bulharském Plovdivu, netají, že stříbrná medaile mu přinesla trochu zklamání. "Udělal jsem chybu – a za chyby se platí. Nic jiného můj výkon neovlivnilo,“ prohlásil Synek, který kvůli nezískanému zlatu prohrál sázku s jedním ze svých sponzorů a bude muset jeden den strávit jako automechanik v servisu.

Máte za sebou už 17 let velice bohatého veslařského života, ale v Plovdivu jste byl poprvé, takže můžete srovnávat. Jak pořadatelé zvládli organizaci šampionátu?

Standard v Bulharsku je samozřejmě jiný, než v zemích západní Evropy. Přesto organizaci mistrovství lze srovnat s jinými evropskými regatami. Závodiště bylo hezké, uklizené a všechno v něm fungovalo.

Byly s jinými závody srovnatelné i všechny pobytové podmínky?

Nemohli jsme si na nic stěžovat. Mám na mysli dopravu, ubytování i stravu. Snad jen Poláci měli nějaké střevní potíže.

Jaký byl divácký zájem a atmosféra?

Nejvíc diváků bylo z řad účastníků šampionátu, bulharských fanoušků bylo méně. Dvě tribuny však byly zcela zaplněné a také atmosféra byla na úrovni.

Ve skifu jste strávil minuty, zato přestávka mezi jednotlivými závody se stala předlouhou "čekárnou." Čím jste si tento čas vyplňoval?

Moc to neutíkalo, to je pravda. Snažil jsem se tohoto času využít k odpočinku, regeneraci a občas i k televizními filmu.

Takže jakou byste dal bulharských pořadatelům známku?

Na rozdíl od mého vystoupení určitě jedničku!

Kvůli prohrané sázce nyní musíte nastoupit na jeden den do autoservisu. jak se těšíte?

Uvidíme, kam mě šéf servisu zapojí a co mi dá za práci. Auta mám rád, takže se těším. Alespoň poznám, jak to v profesionálním servisu chodí.

reklama