Opava vyhrála první čtvrtfinále

ČTK
9. 3. 2006 18:40
Opava - Opavští volejbalisté vyhráli v play off extraligy první zápas čtvrtfinálové série s Českými Budějovicemi. Ve své hale dnes soupeře z jihu Čech porazili 3:0, druhý duel se na stejném místě uskuteční v pátek od 17:00. K postupu do semifinále je zapotřebí vyhrát čtyři zápasy.

Ve vyrovnaném úvodním setu domácí prohospodařili slibný náskok, v dramatické koncovce však se štěstím vyhráli 26:24. Patákův a Plichtův servis přinesl Opavanům v druhém setu vedení 12:3, Budějovicím se v těch chvílích hra vůbec nedařila a domácí mužstvo v poklidu dovedlo sadu do úspěšného konce.

Opavští měli nadále výrazně lepší podání a zásluhou nahrávače Masného i pestřejší útok. V závěrečném setu zcela suverénně kontrolovali vývoj skóre a za 75 minut dospěl zápas k jejich hladkému vítězství.

Další čtvrtfinálové série Ostrava - Brno, Liberec - Zlín a Kladno - Ústí nad Labem začnou v pátek.

Opava - České Budějovice 3:0 (24, 14, 20)
Rozhodčí: Dvořák, L. Grabovský. Čas: 75 min. Diváci: 500. Stav série: 1:0.