Opory zůstaly na lavičce, Češky tentokrát na Srbky nestačily

18. 9. 2014 14:45
České basketbalistky v přípravě na mistrovství světa podlehly Srbsku 56:72.
Alena Hanušová, nejlepší střelkyně českého týmu v druhém duelu se Srbskem.
Alena Hanušová, nejlepší střelkyně českého týmu v druhém duelu se Srbskem. | Foto: CPA - Eduard Erben

Bělehrad  - České basketbalistky v předposledním přípravném utkání před mistrovstvím světa prohrály v Srbsku s domácím výběrem 56:72. Čtvrtý tým z posledního mistrovství Evropy české reprezentaci oplatil středeční prohru 86:89. I proto, že trenér Lubor Blažek dal více prostoru hráčkám z lavičky a do utkání nepostavil opory Evu Vítečkovou a Janu Veselou.

"Chtěli jsme, aby se zátěž rozšířila na celý tým a aby přípravný zápas splnil smysl v tom, že se do hry dostanou i hráčky, které jinak tolik minut nemají. Šetřili jsme hráčky té nejzákladnější sestavy," uvedl Blažek.

Stejně jako první utkání byl i dnešní duel dlouho vyrovnaný. Ještě po 25 minutách hry české basketbalistky vedly, ale pak přišly chvíle domácích. Do závěrečného dějství vstupoval Blažkův tým s mankem čtyř bodů. Závěrečná čtvrtina ale vyšla domácím, naopak Češky se těžko prosazovaly přes agresivní obranu. Srbky poslední čtvrtinu ovládly v poměru 18:6 a slavily první vítězství ze tří zápasů s ČR v přípravě.

Český tým už čeká jen úterní generálka s USA, která bude reprízou finále posledního mistrovství světa. Utkání se odehraje v pražské Tipsport Areně od 19:00. Pak se basketbalistky přesunou do Ankary, který příští sobotu vstoupí do šampionátu zápasem s Brazílií.

Přípravné utkání basketbalistek před MS v Bělehradě:

Srbsko - ČR 72:56 (15:14, 34:36, 54:50)

Nejvíce bodů ČR: Hanušová 16, Stejskalová 12, Pecková 8, Elhotová a Kulichová po 6. Fauly: 20:15. Trestné hody: 22/19 - 12/8. Trojky: 3:2.