reklama

Nebezpečné kořeny musely pryč. Nové Město už se chystá na blížící se MS

Ilustrační foto z letošního SP v Novém Městě Ilustrační foto z letošního SP v Novém Městě autor: ČTK
O světové medaile se pojede od středy 29. června do neděle 3. července, kdy šampionát vyvrcholí závodem elitní mužské kategorie, v níž by na startu neměl chybět olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý. Vaněk touží po tom, aby se šampionát vydařil po všech stránkách.

Praha - Necelé dva měsíce zbývají do největší cyklistické akce v tuzemsku, kterou bude mistrovství světa horských kol v olympijské disciplíně cross country v Novém Městě na Moravě. Organizátoři jsou připravení, finišují s přípravou zázemí a samotné trati. S blížícím se šampionátem rapidně roste zájem o vstupenky.

"Vše je v pořádku a funguje podle plánu, nezaznamenali jsme žádný zádrhel. V těchto dnech pracujeme jen na úpravách po zimě a děláme novou sekci, která by měla eliminovat vystouplé kořeny, jež byly minulý rok při závodu Světového poháru docela nebezpečné," řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze šéf organizačního týmu Petr Vaněk.

Program začíná už ve středu

O světové medaile se pojede od středy 29. června do neděle 3. července, kdy šampionát vyvrcholí závodem elitní mužské kategorie, v níž by na startu neměl chybět olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý. Vaněk touží po tom, aby se šampionát vydařil po všech stránkách.

"Do prostoru lesa jsme s ohledem na větší komfort diváků čtyřikrát navýšili kapacitu mobilních tribun. Naším cílem je uspořádat MS, které se všem zaryje do paměti. A předchozí závody SP, které byly vždy dobře hodnocené, nás k tomu také zavazují," řekl Vaněk.

"Je to první velký vrchol sezony a já se do Nového Města moc těším, protože ten závod mám opravdu rád a na tamní trati rád jezdím. Mistrovství světa v domácím prostředí bude svým způsobem srovnatelné s olympijským závodem," uvedl Kulhavý, který je také ambasadorem MS.

Pro diváky je nachystaný i bohatý doprovodný program, který začne již ve středu po štafetách autogramiádou s deseti největšími hvězdami MS. "To aby je fanoušci měli pohromadě na jednom místě, což se jinak nepoštěstí," řekl Vaněk.

Neděle bude vyprodaná

Kromě mistrovských závodů se pojedou i další, jichž se budou moci zúčastnit diváci. Čtyři večery zpestří hudební produkce, mezi interprety figurují Vojtěch Dyk s B-side Bandem, Tři sestry, Dan Bárta a další.

Vstupenky jsou ještě k dispozici v předprodejích, ale je o ně velký zájem. Zatímco na závod SP jich bylo den před startem prodáno přes 500 kusů, nyní jich na neděli má svého majitele už 8500. Na sobotu i neděli je vstupné shodně 500 Kč, na celý víkend 800 Kč a permanentka na celý šampionát stojí 1000 korun.

"Lidé si to berou za své a lze očekávat skvělou atmosféru. Odhaduji, že neděle bude vyprodaná a na místě už pak vstupenky k dostání nebudou," uvedl Vaněk. Těm, kteří se do dějiště nedostanou, může posloužit alespoň televizní přenos. "Mám informace, že Česká televize bude vysílat živě všechny závody, které se na MS pojedou," doplnil Vaněk.

reklama