reklama

Osmdesátiletý pár září. Takového spoluhráče jsem neměl, říká Nestor o Štěpánkovi

Radek Štěpánek a Daniel Nestor na Australian Open Radek Štěpánek a Daniel Nestor na Australian Open autor: Facebook Radek Stepanek
Sedmatřicetiletý Radek Štěpánek a dvaačtyřicetiletý Daniel Nestor jsou ve finále čtyřhry na Australian Open.

Melbourne - "Sen pokračuje, prosím nebuďte mě." Tenhle emotivní vzkaz fanouškům napsal na svůj twitterový účet kanadský veterán Daniel Nestor po úspěšném semifinále mužské čtyřhry na Australian Open.

Je mu 42 let, je bývalou deblovou světovou jedničkou, v kariéře vyhrál celkem 88 turnajů a jako první deblista historie vyhrál na Tour tisíc zápasů. Ovládl všechna grandslamová klání, čtyřikrát se radoval na French Open, dvakrát na Wimbledonu, jednou ovládl US Open i úvodní grandslam sezony v Melbourne.

Nestor: Radek má ohromnou energii

Přesto legendární Kanaďan říká: "Takového spoluhráče, jakým je Radek Štěpánek, jsem ještě neměl."

S českým veteránem, který je ale v nově složeném páru v podstatě benjamínkem, se dal dohromady před letošní sezonou. Generálka v Brisbane jim vůbec nevyšla, vypadli v prvním kole.

Ovšem v Melbourne od prvního kola excelují. Celkem osmdesátiletý pár v semifinále vyřadil Španěla Grannollerse s Uruguajcem Cuévasem a hned při prvním společném startu na grandslamu si zahraje o titul.

V sobotu nenasazení Štěpánek s Nestorem nastoupí proti rovněž nově složené dvojici Jamie Murray - Bruno Soáres, turnajovým sedmičkám.

"Radek má ohromnou energii. Je to někdo, proti komu by se mi hrát nechtělo, ale užívám si, když ho mám na své straně, to je jasné. Moc si to užívám," nechal se slyšet Nestor, muž, který se narodil roce 1972 v jugoslávském Bělehradu jako Daniel Nestorovič.

Štěpánek: Odměna za zranění

191 centimetrů vysoký levák vytvořil se Štěpánkem dvojici, která letos podle expertů může myslet na postup na Turnaj mistrů. 

„Radek je lídr, svou práci dělá výborně. Když má někdo tolik energie, je snadné se od něj dobíjet. Opravdu jsem za ta léta neměl parťáka, jako je on. A proto si tu zkušenost užívám,“ prohlásil nadšený Nestor.

V euforii je také sedmatřicetiletý český tenista. "Máme osmdesát let zkušeností, které nám pomohly, aby nám to začalo fungovat takhle rychle. Postup beru jako odměnu za všechno, co jsem v minulých dvou letech obětoval návratům po zraněních. Mám radost a věřím, že toho mám ještě dost před sebou,“ uvedl rodák z Karviné, který společně s Indem Leanderem Paesem vyhrál Australian Open v roce 2012 a US Open o rok později.

Štěpánek by se v letošní sezoně rád co nejlépe připravil zejména na olympijské hry v Riu de Janeiro, kde by měl podle předpokladů nastoupit do čtyřhry po boku daviscupového parťáka Tomáše Berdycha. Grandslamový titul a případná účast na prestižním Turnaji mistrů by byly jen nečekaným, příjemným bonusem.

Najdete jeden rozdil oproti minule radosti v satne? Na tehle ukazujeme, ze jsme ve FINALE Australian Open!!!! (Kdo me minule nenasel, tak dnes mam bile trenky.)

Zveřejnil(a) Radek Stepanek dne 27. leden 2016
reklama