Oštěpařka Šedivá získala na univerziádě bronz

12. 7. 2015 12:55
O devátou českou medaili na světové univerziádě se postarala oštěpařka Irena Šedivá, která skončila třetí v novém osobním rekordu 59,89 metru.
Atletika - ilustrační foto.
Atletika - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kwangdžu - O devátou českou medaili na světové univerziádě se postarala oštěpařka Irena Šedivá, která skončila třetí v novém osobním rekordu 59,89 metru. Své dosavadní maximum vylepšila v korejském Kwangdžu o více než metr.

Od zlata dělilo Šedivou 66 centimetrů a od stříbra 37 cm. Za limitem pro mistrovství světa v Pekingu zaostala třiadvacetiletá atletka pražské Dukly o 111 centimetrů.

Česká štafeta sprinterů ve složení Marcel Kadlec, Michal Desenský, Jan Jirka a Zdeněk Stromšík obsadila závodu na 4x100 metrů druhé místo. V čase 39,39 sekundy nestačila pouze o dvě setiny na vítězné Francouze.

V běhu na 1500 metrů skončila Diana Mezuliáníková na šestém místě v čase 4:23,14 minuty

Další medaili na konto české výpravy mohou v pondělí v předposlední den soutěží přidat házenkářky, které dnes porazily Uruguay 31:17 a budou hrát o bronz se Srbskem.

Osmé místo obsadily fotbalistky, které na závěr turnaje podlehly domácímu korejskému týmu 3:4.

Čeští akademičtí sportovci mají na kontě tři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile.