reklama

Oštěpařka Špotáková v Eugene hodila 63,30 a skončila čtvrtá

Barbora Špotáková skončila na závodech Diamantové ligy v americkém Eugene čtvrtá. Barbora Špotáková skončila na závodech Diamantové ligy v americkém Eugene čtvrtá. autor: ČTK
Světová rekordmanka Barbora Špotáková si výkonem 63,30 metru zajistila start na srpnovém mistrovství světa v Londýně, limit přehodila bezmála o dva metry. V americkém Eugene na závodech Diamantové ligy skončila čtvrtá.

Eugene - Česká oštěpařka Barbora Špotáková vstoupila do Diamantové ligy čtvrtým místem v americkém Eugene. Světová rekordmanka si výkonem 63,30 metru zajistila start na srpnovém mistrovství světa v Londýně, limit přehodila bezmála o dva metry.

První start po zranění a hned z toho byl rekord. Nepamatuji si nic, smál se po závodě Juška První start po zranění a hned z toho byl rekord. Nepamatuji si nic, smál se po závodě Juška Čtěte zde

Páteční závod v Eugene vyhrála úřadující mistryně Evropy Taťjana Chaladovičová z Běloruska, která poslala oštěp přesně o tři metry dál.

Špotákovou na jejím neoblíbeném mítinku v zámoří porazily ještě Číňanka Liou Š'-jing (65,21), která nedávno v Kawasaki překonala asijský rekord, a olympijská vítězka Sara Kolaková z Chorvatska (64,64).

Dvojnásobná olympijská šampionka Špotáková hodnotila start v zámoří pozitivně. "Převládá spokojenost, protože se stále peru s technikou a vím, že tam jsou velké rezervy. Dnes jsem posunula rozběh během závodu asi o metr a půl dozadu a to foukalo dost proti. Ostatně jako vždycky v Eugene," uvedla na facebooku.

Ohlášený útok na světový rekord na 5000 metrů se Genzebe Dibabaové nevydařil. Etiopská vytrvalkyně sice vyhrála, ale časem 14:25,22 zůstala více než čtrnáct sekund za historickým maximem sestry Tiruneš (14:11,15).

Hejnová si na úvod Diamantové ligy věří na čas pod 55 sekund Hejnová si na úvod Diamantové ligy věří na čas pod 55 sekund Čtěte zde

 Mistryně světa z patnáctistovky výrazně zaostala i za svým osobním rekordem z roku 2015, který je takřka o deset sekund rychlejší. "Tempo bylo opravdu pomalé a nejsem spokojená s tím, jak jsme začaly. Ztratily jsme čas na první trojce a bylo těžké se pak vrátit," komentovala neúspěšný pokus Dibabaová.

Druhý nejlepší čas historie na 3000 metrů překážek zaběhla osmnáctiletá Keňanka Celliphine Chespolová, která vyhrála v čase 8:58,78. V předposledním kole přitom ve vodním příkopu téměř ztratila botu. Když si ji dávala zpět, krajanka Beatrice Chepkoechová a světová rekordmanka Ruth Jebetová reprezentující Bahrajn jí utekly. Chespolová ale v závěrečném kole neuvěřitelně zrychlila a ještě je předběhla. Od světového rekordu ji dělilo šest sekund, z vlastního juniorského ubrala téměř sedm.

Sportovci, kteří odešli dobrovolně Deprese, alkohol, nevěra. Projděte si příběhy sportovců, kteří ze světa odešli dobrovolně Prohlédněte zde

Olympijská šampionka ve skoku do dálky z roku 2012 Brittney Reesová jako první letos překonala sedmimetrovou hranici. Podařilo se jí to o jeden centimetr.

Mítink v Eugene bude pokračovat dnes. Na startu budou překážkářka Zuzana Hejnová, čtvrtkař Pavel Maslák a mílař Jakub Holuša.

reklama