reklama

Ostrava se těší na krásné ženy a špičkový beach, propagační video pobouřilo správce Facebooku

Markéta Nausch Sluková (zleva), Barbora Hermannová, Kristýna Hoidar Kolocová a Michala Kvapilová jsou hlavními hvězdami nadcházejícího turnaje Ostrava Beach Open. Ostrava Beach Open |  00:44
V Ostravě dnes začíná turnaj Světového okruhu v plážovém volejbale s účastí mužských i ženských párů světové špičky. Diváci se mají rozhodně na co těšit. Půvab českých beachařek navíc vyprovokoval facebookové správce natolik, že na několik dní zakázali šíření propagačního videa turnaje na své síti.

Ostrava - Plážový volejbal je právem považován ze jeden z fyzicky nejnáročnějších sportů. Snoubí se v něm kondice, síla v nohou při opakovaných odrazech z písku a technická volejbalová preciznost. Leckdy se hraje na rozžhaveném povrchu a v tropických vedrech.

Také proto patří k převážně letnímu sportu bikiny a krásné ženy, skrze které bývá beachvolejbal často propagován. Nejinak přistoupili organizátoři ke zviditelnění turnaje Ostrava Beach Open a do klipu obsadili české hráčky v čele s Markétou Nausch Slukovou a Kristýnou Hoidarovou Kolocovou.

Sluková a Kolocová procházejí se svými spoluhráčkami ve videu pod vysokými pecemi ve Vítkovicích, kde se turnaj odehraje, pohazují si s míčem, staví se na kurt a na závěr zvou diváky k návštěvě. Šíření videa na Facebooku však bylo na pár dní zakázáno kvůli nevhodnému obsahu.

Správci sociální sítě označili video za vyzývavé, vadilo jim příliš nahé kůže volejbalistek oblečených do tradičního herního oděvu. "Zaskočilo nás to. Plážový volejbal se zkrátka hraje v plavkách," reagoval ředitel turnaje Martin Duka z pořádající agentury Raul.

Přestože Facebook po vysvětlení záměru pořadatelů publikaci videa znovu povolil, překvapila prvotní odměřenost i samotné hráčky. "Děláme přece letní sport a jsme pěkné, takže jsme tepláky nechaly doma," řekla jedna z aktérek spotu Michala Kvapilová pro Deník Sport.

Světový okruh FIVB se do České republiky vrací po třech letech, kdy viděla ten nejlepší beachvolejbal Praha. Nyní se světová špička sejde poprvé v Ostravě, v industriálním prostředí Dolní oblasti Vítkovice. Pod vysokými pecemi včetně Boltovy věže nebo vedle plynojemu Gong.

Krásné beachařky u vysokých pecí. Ostrava se chystá na turnaj Světového okruhu v plážovém volejbale Krásné beachařky u vysokých pecí. Ostrava se chystá na turnaj Světového okruhu v plážovém volejbale Prohlédněte zde

Unikátní zázemí a prvotřídní servis

Hráčky se na nevšední kontrast těší. "V Norsku jsme hráli v přístavu, ve Švýcarsku v Alpách. Každý turnaj má svou ochrannou značku, ale tahle lokalita je opravdu specifická," žasla Sluková. "Ty pece jsem nikdy ani neviděla a najednou budu mezi nimi hrát," přidala Kolocová.

Populární "Kiki" příjemně překvapila také kvalita zázemí ostravského areálu. "Je to čisté a moderní. Jinde na turnajích Světového okruhu máme zázemí ve stanech, jsou tam umělohmotné židličky, kdežto Ostrava působí hodně profesionálně. Hráčky to jistě ocení," chválila rodačka z Nymburka.

Kolocová s Kvapilovou se rozehrávaly o víkendu na Českém poháru v Praze, ale ve finále nečekaně padly s dvojicí Martina Bonnerová a Šárka Nakládalová. O to více chtějí uspět v Ostravě. "Je to pro nás jeden z vrcholů sezony," uvedl Andrea Tomatis, trenér českého dua K+K.

Zatímco Kolocová a Kvapilová jsou nasazenými jedenáctkami, Slukové s Hermannovou patří číslo šest. Na turnajích Světového okruhu byly letos dvakrát páté a jednou čtvrté. Značnou motivaci bude mít hlavně Barbora Hermannová, jež je ostravskou rodačkou.

Miliony nám nikdo necpe. Manažer v týmu je ale velká pomoc, přiznávají Kolocová s Kvapilovou Miliony nám nikdo necpe. Manažer v týmu je ale velká pomoc, přiznávají Kolocová s Kvapilovou Čtěte zde

"Bude to parádní akce, a navíc jsem přesvědčená, že přijde dost lidí a pomůžou nám. Je to pro nás jedna z nejdůležitějších akcí celého roku a moc na ní budeme chtít uspět," podotkla sedmadvacetiletá volejbalistka.

Nejlepší Češi doplnění o světovou špičku

Turnaj zahájí dnešní kvalifikace s osmi českými páry. Osmička nejlepších dvojic mužské i ženské kvalifikace doplní 24 párů ve skupinách. Základní část turnaje se odehraje ve čtvrtek a v pátek, v sobotu jsou na programu osmifinále a čtvrtfinále a v neděli finálové boje o medaile.

Rovnou do skupin byli nalosování Ondřej Perušič a David Schweiner, David Lenc s Filipem Habrem a Jan Dumek s Václavem Berčíkem. V ženském turnaji jsou to vedle dvou nejlepších českých dvojic z videa ještě Martina Bonnerová se Šárkou Nakládalovou.

Fanoušci se mohou těšit také na vedoucí dvojici světového žebříčku Poláky Kantora s Losiakem, stříbrné medailisty i medailistku z Ria Italy Nicolaie s Lupem a Brazilky Agathu s novou parťačkou Dudou.

Pořadatelé postavili v Ostravě šest kurtů a spotřebovali 230 tun písku. Vstupenky lze kupovat po dnech nebo jako permanentku na víkend.

Plážové volejbalistky svou taktiku ukrývají před soupeřkami. Co který signál znamená? Plážové volejbalistky svou taktiku ukrývají před soupeřkami. Co který signál znamená? Prohlédněte zde
reklama