reklama

Ostrava v euforii. Sluková si přeje tu nejkrásnější placku, trenéra čeká další noc na zemi

Markéta Nausch Sluková odstartovala obě čtvrtfinálové sady vítěznou šňůrou na podání. Markéta Nausch Sluková odstartovala obě čtvrtfinálové sady vítěznou šňůrou na podání. autor: Dalibor Sosna
Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannové stupňují svou jízdu turnajem Světové série ve Vítkovicích, smontované ochozy se otřásají v základech. Dvě vítězství dělí Češky od vysněného triumfu na domácím turnaji, ve čtvrtfinále nedaly šanci světovým dvojkám. A tak si pověrčivý trenér Nausch znovu ustele na zemi.

Ostrava - Pořád lepší a lepší jsou výkony českých beachvolejbalistek Markéty Nausch Slukové a Barbory Hermannové na turnaji Světového okruhu v Ostravě. Ve čtvrtfinále domácího podniku se musely před uměním Češek sklonit světové dvojky Laboureurová se Sudeovou.

Zápas odstartoval pětibodovou sérií Slukové na podání a skončil vcelku hladkým českým vítězstvím 21:17 a 21:15. "Pro mě to bylo suprové. Jen jsem stála u sítě a kolem hlavy mi svištěly servisy Maki. Skvěle to rozjela a odzbrojila Němky hned na začátku," chválila spoluhráčku Hermannová.

Podle české blokařky vzala Sluková vítr z plachet hlavně vůdčí polovině světového páru číslo dvě. "Odzbrojila Chantal (Laboureurovou) od jejího řvaní a sebevědomí, které mívá," řekla Hermannová. Ta se do zápasu dostala postupně a druhou sadu ozdobila parádní prací u sítě.

"Ty zápasy bývají nahoru dolů a u mě to bylo konkrétně vidět. Ale měly jsme tlak na podání, měly jsme se čeho chytit," zhodnotila ostravská rodačka. "Pořád jsme diktovaly tempo zápasu, což bylo hodně důležité. Když holky chytaly takovou tu slinu, otočily jsme to," souhlasila Sluková.

České jedničky byly v letošní sezoně Světové série v semifinále na turnaji v Haagu, teď zopakují účast mezi nejlepšími čtyřmi doma.

Kamarádi nám nevěří, že tu hrajeme. Miluju to tady, chválí ostravský turnaj polská Brazilka Agatha Kamarádi nám nevěří, že tu hrajeme. Miluju to tady, chválí ostravský turnaj polská Brazilka Agatha Čtěte zde

Zmoklá postel nosí štěstí

Aby to Slukové s Hermannovou klapalo i v nedělní finálový den, zdá se, že si jejich trenér Simon Nausch bude muset kvůli pověrčivosti ustlat na zemi hotelového pokoje. "První den strašně pršelo a on nechal otevřené okno. Postel zmokla, a tak musel na zem," smála se Hermannová.

"Máme dvě psí holky, proto nechal otevřeno. Celý den se protáhl, paní uklízečka tam v ten den nebyla. Bylo to střešní okno přímo nad postelí, dovedete si představit, jak to vypadalo," dodala trenérova svěřenkyně a manželka v jedné osobě Sluková.

A co další vítězná tradice? "Na hotelu nám nosí dortíčky na podporu. Nejdříve to byly dvě marlenky, ale porce se zvětšují. Uvidíme, co bude zítra," přidala dobře naladěná Hermannová.

Češky se v souboji proti Němkám mohly znovu opřít o neutuchající podporu ostravského publika a mohou se na ni těšit i v bojích o medaile. Po vstupenkách na finálový den se v sobotu odpoledne jen zaprášilo, v neděli by měl být centrální kurt obsypán až 2 700 diváky.

Není divu, že Hermannová nabádala po závěrečném hvizdu parťačku, aby si slastné momenty pořádně vychutnala. "Když jsme se objímaly a slavily jsme, byl to strašně krásný moment, ta pozitivní energie byla neuvěřitelně cítit," popisovala sedmadvacetiletá volejbalistka.

Počkejte na nás, pane rozhodčí. Češky pokračují ve vítězné jízdě, ale pospíchat nehodlají Počkejte na nás, pane rozhodčí. Češky pokračují ve vítězné jízdě, ale pospíchat nehodlají Čtěte zde

"Když se nám zadaří, obecně se snažíme vytvořit si tu atmosféru na hřišti, pro pocit dobře odvedené práce. Ale nebudeme si nic nalhávat, tady je to zkrátka boží. Podpora se pořád stupňuje a lidé nás chtějí dohnat co nejdál," pochvalovala si a děkovala Sluková.

Bude to boj na život a na medaili, těší se Maki

Co se týče pohledu na světový žebříček, největší favoritky jsou ze hry venku. Laboureurová a Sudeová byly před zápasem světovými dvojkami. V semifinále narazí Sluková s Hermannovou na jiný německý pár, Victorii Bieneckovou a Isabel Schneiderovou.

Bienecková a Schneiderová vyřadily ve čtvrtfinále favorizované Brazilky Agathu a Dudu, což Češky po svém zápase ještě nevěděly. "Oba páry budou těžkými soupeři, už to bude boj na život a… na medaili," doplnila po krátkém váhání s úsměvem Sluková.

"Daří se nám, jde to nahoru, už teď jsme spokojené, ale strašně chci dál. Doufám, že si nějakou placku odneseme a věřím, že tu nejkrásnější," zasnila se devětadvacetiletá blondýnka, která dosud získala ve dvojici s Hermannovou jeden titul ze Světové série v Turecku před třemi lety.

Ostrava je v euforii, Češky nastoupí k semifinálovému zápasu v neděli dopoledne a o medaili si zahrají v odpoledních hodinách. Bude to peklo.

Žhnoucí písek, vyčerpávající výměny a české krásky v akci. Plážové radovánky pod pecemi začaly Žhnoucí písek, vyčerpávající výměny a české krásky v akci. Plážové radovánky pod pecemi začaly Prohlédněte zde
reklama