reklama

Ostuda místo rekordu. Harrachov trápilo nejen počasí

Lanovkou nahoru a dolu. Lety se nekonaly Lanovkou nahoru a dolu. Lety se nekonaly autor: Reuters
Uskutečnil se jednokolový závod, navíc bez diváků

Harrachov - Ach, to počasí. Divácky atraktivní lety na lyžích se o víkendu v Harrachově změnily v nudné představení, které se nakonec vůbec nedohrálo.

Měla to být akce, díky níž by si české středisko zajistilo slušnou pozici při vyjednávání o pořádání světového šampionátu v letech na lyžích. Ovšem očekáváná akce prestižního významu se pod Čertovou horou změnila ve frašku.

Místo divákům slibovaného rekordu se nakonec uskutečnil jediný jednokolový závod, který v neděli brzo dopoledne sledovalo pár stovek fanoušků. Vítězství doslova spadlo do náruče zkušenému finskému reprezentantovi Janne Ahonenovi.

Přitom ještě čtvrteční a páteční pokusy naznačovaly, že na slova pořadatelů dojde. Rakouský mladík Thomas Morgenstern dvakrát doplachtil na značku 214,5 metru, čímž vyrovnal pět let starý nejdelší let v Harrachově.

Jenže potom přišla sobota a neuvěřitelné zmatky. Nejdříve se létalo málo, potom zase hodně. Když se mělo první kolo opakovat, opět se změnilo počasí a navíc se začalo stmívat. A tak fanoušci odcházeli hodně zklamaní.

"Jsou v tom velké peníze, přišlo hodně diváků, ale bohužel se to nepodařilo odskákat," litoval už po sobotě Josef Slavík, šéf závodu.

Čtěte také:
Vítr nepolevil. V Harrachově se nezávodilo
Harrachov zasáhly zmatky a vítr. Nedolétalo se

Totožný příběh se odehrál na mamutím můstku v neděli. Nejdříve byl start závodu posunut téměř o hodinu a diváci čekali do půl třetí. Marně, tentokráte jury pustila do stopy jen dva závodníky.

Před skokem českého reprezentanta Lukáše Hlavy s číslem tři se podmínky ještě zhoršily. Po chvíli otálení se rozjel předskokan Robert Mateja a všichni si ulevili, když bez pádu dosedl na zem.

"Mluvil jsem s ním a říkal, že až na vítr bylo vše v pořádku. Počasí bohužel neovliníme," uvedl šéf skokanského úsek Leoš Škoda v rozhovoru pro Českou televizi. A právě po konzultaci s Matejou se jury rozhodla závod zrušit.

Když se potom roznesla zpráva, že finskou výpravu v harrachovském hotelu Fit Fun někdo okradl, nikoho to nepřekvapilo. Po čtyřech dnech krkonošského trápení to byla poslední smutná tečka za nepovedeným závodem.

Pro příští akce v Harrachově nebo Liberci se doufejme počasí umoudří. Byla by škoda přijít o tradici, kterou si český skok nepochybně za dlouhá léta historie vytvořil.

reklama