reklama

"Pac-Man" Pacquiao se vrátil do ringu, odnesl to šampion Vargas

Manny Pacquiao s pásem pro mistra světa WBO welterové váhy. Manny Pacquiao s pásem pro mistra světa WBO welterové váhy. autor: Reuters
Filipec Manny Pacquiao vydržel bez boxu jen půl roku, návrat oslavil jasným ziskem pásu pro šampiona welterové váhy asociace WBO. Svou bilanci vylepšil na 59 vítězství, šest porážek a dvě remízy.

Las Vegas - Slavný boxer Manny Pacquiao ozdobil svůj návrat do ringu skvělým výkonem, díky němuž porazil úřadujícího šampiona Jessieho Vargase a získal titul mistra světa WBO welterové váhy. Sedmatřicetiletý filipínský borec v Las Vegas o deset let mladšího soupeře jasně předčil a vyhrál jednomyslně u všech tří bodových rozhodčích.

Pacquiao ukončil kariéru letos v dubnu a ve své vlasti se věnoval politice. Uspěl ve volbách do filipínského senátu, v srpnu se ale rozhodl pro návrat k boxu, který označuje za svou vášeň. Nyní se stal prvním úřadujícím senátorem, který kdy získal v ringu titul profesionálního mistra světa. Svou bilanci vylepšil na 59 vítězství, šest porážek a dvě remízy.

Filipínský národní hrdina, jenž naposledy boxoval v dubnu s Američanem Timothym Bradleym, Vargasovi rychle ukázal, že v pauze neztratil nic ze svých schopností. Ve druhém kole Američana poslal levačkou na zem a všechny jeho pokusy o odplatu pak ustál. Vargas končil souboj s oteklým obličejem a roztrženým pravým obočím.

reklama