Padesátý titul Djokoviče. V Indian Wells přehrál Federera

23. 3. 2015 6:16
Srbský tenista Novak Djokovič porazil ve finále v Indian Wells Rogera Federera 6:3, 6:7 a 6:2 a čtvrtým triumfem na tomto turnaji vyrovnal Švýcarův rekord.
Novak Djokovič s vítěznou trofejí.
Novak Djokovič s vítěznou trofejí. | Foto: Reuters

Indian Wells - Srbský tenista Novak Djokovič porazil ve finále v Indian Wells Rogera Federera 6:3, 6:7 a 6:2 a čtvrtým triumfem na tomto turnaji vyrovnal Švýcarův rekord. Djokovič zopakoval prvenství z loňska, kdy rovněž v závěrečném duelu porazil Federera.

Tituly tu získal i v letech 2011 a 2008. Celkem počet turnajových trofejí zakulatil na padesát, čímž o jednu předčil svého trenéra Borise Beckera a osamostatnil se na jedenáctém místě historické statistiky. Federer zůstal na třetí příčce na čísle 84.

"To je skvělý milník," řekl Djokovič. "Jsem v nejlepších letech svojí kariéry a vynasnažím se využít tuto skutečnost k tomu, abych zůstal, kde jsem, a vybojoval co možná nejvíc velkých titulů," řekl sedmadvacetiletý Srb.

Djokovič oplatil soupeři finálovou porážku z nedávného turnaje v Dubaji, v 38. vzájemném utkání vybojoval 18. vítězství. V tomto roce si připsal druhý titul po grandslamovém Australian Open.

V bitvě dvou nejlepších tenistů současnosti rozhodl první set jediný brejk, který se Djokovičovi povedl na 4:2. Ve druhé sadě sebral Federerovi servis už ve třetím gamu, ale druhého hráče světa nezlomila ani hrozba další ztráty podání za stavu 2:4. Švýcar brejkbol odvrátil, sám v další hře Djokovičovo podání prolomil a dovedl set do tie-breaku, v němž se soupeř dopustil tří dvojchyb. "Zase ukázal, jaký je bojovník a proč je šampion. Nikdy se nevzdá," řekl Djokovič.

V rozhodujícím setu se Djokovič ujal vedení 2:0, ale Federer ještě vyrovnal. Na to srbský tenista zareagoval rozmlácením rakety, a jako kdyby mu to pomohlo. Další game už Federerovi nedovolil získat a při jeho podání proměnil po dvou hodinách a 17 minutách hry druhý mečbol.

"Myslím, že celkově jsem odehrál skvělý zápas. Precizní, s velkou intenzitou a snahou zahrát každý míč," řekl Djokovič.

"Novak hrál dobře a většinu zápasu vedl. Ve třetím setu chytil druhý dech. Bylo to těžké," konstatoval Federer.