reklama

Pála: Rozchod Petry a Davida? Bez komentáře. Ale snad ji Fed Cup zase nakopne

Petra Kvitová a Petr Pála. Mohlo by to fungovat v rolích hráčka a trenér? Petra Kvitová a Petr Pála. Mohlo by to fungovat v rolích hráčka a trenér? autor: Reuters
Na úterní tiskové konferenci Petr Pála odmítl odpovídat na všechny otázky spojené s trénováním Petry Kvitové a komentoval především nominaci na 1. kolo Fed Cupu proti Rumunsku. Tam pojedou kromě dvojnásobné wimbledonské šampionky ještě Karolína Plíšková, Barbora Strýcová a Denisa Allertová.

Praha - Hned, když se rozkřiklo, že se česká tenistka Petra Kvitová rozešla s dlouholetým koučem Davidem Kotyzou, padlo jeho jméno jako potenciálního nástupce. Fedcupový kapitán Petr Pála ale o něčem takovém nechce ani slyšet.

Na úterní tiskové konferenci odmítl odpovídat na všechny otázky spojené s trénováním Kvitové a komentoval především nominaci na 1. kolo Fed Cupu proti Rumunsku. Tam pojedou kromě dvojnásobné wimbledonské šampionky ještě Karolína Plíšková, Barbora Strýcová a Denisa Allertová.

Loni do Kanady jelo na první kolo Fed Cupu tak trochu "béčko", nyní jedou podle žebříčku ty nejlepší aktuálně zdravé hráčky, jak jste tedy s nominací spokojen?
Jsem pochopitelně rád, že v takové sestavě můžeme jet. Je to ta nejsilnější možná. Uvidíme, v jaké sestavě budou soupeřky, ale to, že nebude hrát Halepová, z nás dělá favority a já věřím, že postoupíme do semifinále.

Jak dopadla vaše inspekční cesta v dějišti Australian Open?
Někdo potěšil méně, někdo více. Co se týče soupeřek, myslel jsem si, že se půjdu podívat na Halepovou, jenže překvapila tím, že prohrála hned první kolo. Pak jsem se dozvěděl, že by neměla kvůli operaci hrát, tak uvidíme. Rumunky už několikrát ukázaly, že i bez ní dokážou hrát. Doufám ale, že naše holky budou hrát v co nejlepší formě, máme rovnou několik variant, takže se na ten týden moc těším.

Překvapila ale i Petra Kvitová nečekaným rozchodem s Davidem Kotyzou, co na to říkáte?
Tohle je tisková konference pouze k nominaci na Fed Cup. Mluvil jsem s Davidem, s Petrou ještě budu mluvit v následujících dnech, ale jen ohledně tréninků na Fed Cup.

Nicméně, teď je u ní volné trenérské místo, co kdyby oslovila vás?
To už moc spekulujeme, vzhledem k tomu, že jsem s Petrou ještě vůbec nemluvil, tak by to ode mě nebylo správné, to nějak komentovat. Nic vám k tomu tedy neřeknu.

Tak alespoň okomentujte její výkon na Australian Open, kde vypadla už ve druhém kole...
Ten druhý zápas Petry jsem viděl, vůbec se jí nepovedl. Ale myslím, že na to měly vliv ty zdravotní problémy, které před tím měla, kdy vlastně v Šen-čenu to šla zkusit a odehrála jen jeden set. Pak nemohla ani pořádně trénovat. Doufám, že Fed Cup ji zase pomůže nakopnout.

Jen o kolo dál se dostala Karolína Plíšková, ale září v deblu, kde je už v semifinále, nebude to mít vliv na její fedcupový program?
Kája hraje zítra semifinále čtyřhry, což je úžasný výsledek už teď, ale kdyby s Görgesovou postoupily, byl bych ještě radši. Každopádně, kdyby vypadly, hned následující den může odletět zpátky. Případně finále by hrála v pátek a tím, že letíme v pondělí, tak by to i tak stihla.

Máte tedy v hlavě varianty pro dvouhry a případnou čtyřhru?
Variant by bylo hodně. Jak co se týče singlu, tak i deblu. Vždyť Karolína s Bárou vybojovaly ve finále proti Rusku klíčový bod, takže zrovna v jejich případě nebudeme nic velkého skrývat, takže by asi případně nastoupily ony, kdyby došlo v Rumunsku na lámání chleba ve čtyřhře.

Když jsme u Barbory Strýcové, překvapila vás její jízda do osmifinále grandslamu?
Bára v Austrálii hrála ve velké pohodě, porazit Garciaovou a Muguruzaovou na grandslamu je obrovský výsledek. Pak ji ale zastavil každoroční australský kat v podobě Azarenkové. Ale vyhrála tři zápasy po sobě, to je super.

Tím pádem vás ani nemusí tolik mrzet absence Lucie Šafářové, jak na tom nyní je, mluvil jste s ní?
Lucka teď odletěla do tepla, tenis ještě nehraje, teprve začala dělat s kondicí. Mluvil jsem s ní, všechny vás pozdravuje a věříme, že se postupně dostane do formy a bude to lepší a lepší.

V Rumunsku vás čeká bouřlivá atmosféra vyprodaných tribun, jak se těšíte?
Atmosféra bude skvělá, to je dobře. Holky jsou zvyklé, naopak je to ještě vyhecuje, určitě to neuškodí, jen ať to má bouřlivou kulisu. Nehledě na důležitý faktor, že tam jede autobus našich prostějovských fanoušků, kteří taky určitě budou slyšet.

reklama