reklama

Pančochová: Bylo by fajn, abych si vyjela Soči už ve Špindlu

Šárka Pančochová se chce o víkendu ve Špindlerově Mlýně hlavně bavit. Šárka Pančochová se chce o víkendu ve Špindlerově Mlýně hlavně bavit. autor: CPA
O víkendu by Šárka Pančochová chtěla ve slopestylu ve Světovém poháru ve Špindlerově Mlýně svou formu potvrdit a zajistit si účast na olympijských hrách v Soči.

Praha - Šárka Pančochová prožívá životní sezonu. Vyhrála prestižní sérii World Snowboard Tour a na X-Games byla ve slopestylu na druhém místě.

O víkendu by proto chtěla ve slopestylu ve Světovém poháru ve Špindlerově Mlýně v rámci Quiksilver Snowjam 2013 svou formu potvrdit a zajistit si dostatek bodů do žebříčku Mezinárodní lyžařské federace, které by jí pomohly k účasti na olympijských hrách v Soči.

Na zcela nové trati ve Svatém Petru se chce dvaadvacetiletá snowboardistka pokusit dostat se na stupně vítězů alespoň v jednom závodě, které se konají v pátek a v sobotu.

"Jo, už se na to těším. Přijede skvělá konkurence, kamarádi z celého světa a určitě si závod užijeme," řekla Pančochová svým tradičním způsobem na pondělní tiskové konferenci v Praze.

Šárko, jak moc si věříte, že se Vám podaří ve slopestylu kvalifikovat se do Soči?
Ve slopestylu si na olympiádu věřím. Super by bylo zajet dobře ve Špindlu, že bych to pak nemusela hrotit. Z toho bych byla nadšená.

Ve slopestylu se jel v rámci Světového poháru jen jediný závod, v němž jste skončila šestá, na mistrovství světa ve Stonehamu až čtrnáctá. Čím to, že se Vám nedařilo tolik jako ve World Snowboard Tour?
Svěťáky jsou hodně vyhrocené, zatímco World Snowboard Tour je prestižnější, je tam víc koncertů a je to víc v klidu.

Jak se vůbec na premiérový Světový pohár na českém území těšíte?
Na Snowjam se těším jako na jednu z mála akcí v sezoně. Konečně můžu jet světový pohár před domácím publikem. Mám radost, že přijede spousta profíků a hlavně moje kámošky - Jamie Andersonová nebo Kjersti Buaasová.

Při únorovém Evropském snowboardovém festivalu na Klínovci jste si mohla užít poprvé po dlouhé domácího publika. Jaké to bylo?
Musím říct, že to byl fajn den v malém parku. Jela jsem domácí závod po několika letech a perfektně jsem si zajezdila. Bylo fajn vidět tolik mladých nadšených riderů a podpořit Český snowboarding.

reklama