Paráda! Čeští házenkáři porazili v boji o ME Němce

4. 4. 2013 18:27
Čeští házenkáři porazili v kvalifikaci o ME Německo 24:22.
Filip Jícha se proti Německu postaral o klíčové góly českého výběru
Filip Jícha se proti Německu postaral o klíčové góly českého výběru | Foto: Reuters

Brno - Čeští házenkáři podali ve třetím kvalifikačním zápase o mistrovství Evropy proti Německu famózní výkon, na brněnské palubovce zvítězili 24:22 a posílili tak své šance na postup.

Pokud v nedělní odvetě v Halle znovu zvítězí, účast na finálovém turnaji jim už neunikne.

Nervozita opadla až před přestávkou

Jednou z klíčových pasáží byl závěr první půle, kdy Češi stáhli čtyřgólové manko a díky sedmé Jíchově trefě srovnali na poločasových 10:10.

Do té doby svazovala svěřence Vladimíra Habra viditelná nervozita, které napomohly i rychlé góly v síti brankáře Štochla a téměř desetiminutová pauza bez vstřelené branky.

Česká kanonáda, potom drama

Po změně stran pokračovali Češi v pevné obraně, k níž přidali i přesnější a pestřejší střelbu. Stačila chvíle a domácí rázem odskočili do tříbrankového náskoku, jenž se postupně rozrostl až na šestigólový. K tomu přidal důležité zákroky Štochl, který se před zaplněnou halou vybičoval ke skvělému výkonu.

Pátý tým z letošního světového šampionátu se však nevzdal a v posledních minutách mocně dotahoval. Půl minuty před koncem však na sebe znovu vzal odpovědnost Jícha a ostrou ranou definitivně rozhodnul.

Utkání kvalifikační skupiny 2 o postup na ME házenkářů:

ČR - Německo 24:22 (10:10)
Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Bečvář 2, Dostalík, Horák 1, Hrstka 1, Jícha 10, Juříček 3, Jurka, Kasal, Kubeš, Motl, Mráz, Sobol 2, Stržínek 5, Šulc.
Rozhodčí: Gubica, Miloševič (oba Chorv.). Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/0. Vyloučení: 3:3. Diváci: 3000.

1. Černá Hora 3 3 0 0 83:77 6
2. ČR 3 2 0 1 73:67 4
3. Německo 3 1 0 2 79:82 2
4. Izrael 3 0 0 3 77:86 0