reklama

Paralympikovi Ježkovi ukradli téměř všechna kola

Jiří Ježek Jiří Ježek autor: Aktuálně.cz
Šestinásobný paralympijský vítěz v cyklistice Jiří Ježek přišel krátce před začátkem sezony o téměř všechna kola.

Praha - Šestinásobný paralympijský vítěz v cyklistice Jiří Ježek přišel krátce před začátkem sezony o téměř všechna kola a další materiál. Po návratu ze soustředění na Mallorce zjistil, že mu zloději vykradli sklad, z kterého zmizelo mimo jiné pět kompletních kol značky Duratec.

"Je to strašné. Zůstalo mi prakticky jen tréninkové kolo, které jsem měl s sebou na Mallorce, a pak dráhový speciál, který byl čirou náhodou jinde. Jinak je všechno pryč. Ta škoda je obrovská," uvedl Ježek na svém webu. Přišel také o speciál, na kterém loni v roli předjezdce absolvoval časovku na Tour de France.

Za necelý měsíc ho přitom čeká mistrovství světa na dráze v mexickém Aguascalientes. Partneři mu prý slíbili, že udělají maximum, abych mohl co nejdříve pokračovat v přípravě. "I když jsem sponzorovaný profesionál, nemůžu přijít a automaticky chtít, aby mi vše teď dali znovu. Tuhle krádež pocítím finančně i já osobně," uvedl šestinásobný světový šampion a trojnásobný vítěz Světového poháru handicapovaných cyklistů.

reklama