Pardubičtí mají účast ve skupině A1

ČTK
11. 2. 2006 22:09
Basketbalisté Pardubic si zajistili v předposledním kole základní části ligy účast v nadstavbové skupině A1. Mezi elitní šestici je poslalo vítězství 80:78 nad Ostravou, které zařídil zkušený Denis Mujagič střelou současně s klaksonem, a zároveň domácí porážka USK Praha 71:74 od Děčína.

Vysokoškoláci se mohou v posledním kole na šesté Východočechy maximálně bodově dotáhnout, ale mají horší bilanci ze vzájemných zápasů. O teoretické šance na účast v lepší skupině se připravila prohrou 68:90 v Ústí nad Labem pražská Sparta, která naopak měla s Pardubickými lepší vzájemnou bilanci.

Východočeši v duelu s Ostravou ztratili na přelomu poločasů devítibodové vedení a sami byli záhy o deset pozadu, ale nerezignovali. V závěru se jim podařilo vyrovnat a 70 vteřin před koncem získat opět vedení. Tečku za utkáním udělal na konci 40. minuty Mujagič, jehož střela z krkolomné pozice přes bránícího Prášila skončila v ostravském koši.

Dramatický byl i duel na Folimance, kde se USK i Děčín rovněž přetahovaly o vedení. Pražany nesrazila ani inkasovaná šňůra 11 bodů ve třetí čtvrtině a rozhodnutí padlo až v závěrečné dvouminutovce. V ní hosté čtyřmi šestkami strhli výhru na svoji stranu.

Vedení v tabulce si upevnil Nymburk vítězstvím 97:73 v Brně nad Handicapem. V sezoně dosáhli svěřenci Michala Ježdíka jubilejního dvacátého vítězství.

Za nimi si druhé místo před nadstavbou zajistil Prostějov, který v šlágru 21. kola vyhrál v Novém Jičíně nad Mlékárnou Kunín 90:80. Před vyprodaným hledištěm se také odehrál souboj dvou nejlepších ligových střelců a oba Američané jako lídři svých týmů své kvality potvrdili. Domácí Warrick nastřílel 24 bodů, o jeden více než Callahan, ale ten zase rozhodl zápas dvěma trojkami na úvod jedenáctibodové šňůry od stavu 67:67.

Brněnský A Plus se propadl na páté místo za Děčín po nečekané prohře 73:90 v Sadské. V první čtvrtině ještě favorizovaní hosté vedli, ale od další části začali propadat v obraně a tempo zápasu diktoval ligový nováček, který si připsal třetí vítězství v sezoně a první pod vedením nového kouče Milana Konečného.

Výsledky 21. kola:
Handicap Brno - Nymburk 73:97 (11:22, 33:46, 48:71)
Nejvíce bodů: Lukič 22, Sucharda 21, Práznovský 8 - Ferreira 17, Rančík 15, Mandič 13, Votroubek 10. Rozhodčí: Vyklický,
Lukeš, Válek. Fauly: 19:18. Trestné hody: 19/11 - 27/21. Trojky: 4:8. Diváci: 450. Nejlepší hráč: Rančík.

Ústí nad Labem - Sparta Praha 90:68 (21:25, 49:36, 67:53)
Nejvíce bodů: Thomas 20, Chán 14, Hejl a Kubálek po 13 - Fon 17, Reinberger 12, David Douša a Daniel Douša po 10. Rozhodčí: Vrážel, Kurz, Znamínko. Trestné hody: 10/6 - 24/17. Fauly: 19:15. Trojky: 14:5. Diváci: 500. Nejlepší hráč: Chán.

Pardubice - Ostrava 80:78 (23:20, 44:42, 63:67)
Nejvíce bodů: Mujagič 25, Ames 17, Šteffl 15, Trnka a Novotný po 10 - Hand a Gavlák po 20, Prášil 15. Rozhodčí: V. Lukeš,
Vondráček, Večeřa. Trestné hody: 26/19 - 40/28. Fauly: 31:25. Trojky: 7:6. Diváci: 750. Nejlepší hráč: Mujagič.

Sadská - A Plus Brno 90:73 (17:20, 42:30, 70:50)
Nejvíce bodů: Špička 20, Šebek 19, Rivers 17, Englický 16, Řeřábek 12 - Skála 16, Gajdošík 12, Benda 11. Rozhodčí: Šedivý,
Volejník, Kučera. Trestné hody: 18/12 - 14/12. Fauly: 20:16. Trojky: 6:9. Diváci: 200. Nejlepší hráč: Rivers.

Mlékárna Kunín - Prostějov 80:90 (20:22, 38:51, 58:64)
Nejvíce bodů: Warrick 24, Štec 14, Ivanovič 10 - Callahan 23, Crisp 21, Czudek a Stuchlý po 11, Nečas 10. Rozhodčí: Dolinek, Macela, Holubek. Trestné hody: 13/9 - 27/15. Fauly: 24:20. Trojky: 9:5. Diváci: 1100. Nejlepší hráč: Callahan.

USK Praha - Děčín 71:74 (15:16, 37:31, 56:60)
Nejvíce bodů: T. Hrubý 23, Alič 12, Begovac 10 - Panáček 14, Bičvič 12, Gamma a Soukup po 11, Sanders 10. Rozhodčí: Zachara, Karásek, Hruša. Trestné hody: 29/18 - 24/18. Fauly: 22:25. Trojky: 1:2. Diváci: 500. Nejlepší hráč: T. Hrubý.

1. Nymburk                21 20 1 2039:1578 41
2. Prostějov              21 16 5 1928:1733 37
3. Mlékárna Kunín         21 14 7 1945:1743 35
4. Děčín                  21 14 7 1768:1698 35
5. A Plus Brno            21 13 8 1717:1560 34
6. Pardubice              21 10 11 1794:1943 31
7. USK Praha              21 9 12 1699:1772 30
8. Sparta Praha           21 8 13 1745:1870 29