Perný týden Petry K.: 7 dní, 5 zápasů a 11 hodin na kurtu

Petra Kvitová si za poslední týden tenisu užila až až. Během sedmi dní odehrála pět zápasů, 15, setů a na kurtu vydržela bezmála 11 hodin.
Pojďme se retrospektivně podívat na minulý týden Petry Kvitové. Minulý pátek Češka začala svoji třísetovou pouť v duelu s Venus Williamsovou v semifinále turnaje v Tokiu.
Americkou tenistku Češka vyřadila až po dvou hodinách a 24 minutách 3:6, 6:3 a 7:6.
Ani sobotní finále tokijského turnaje nebylo zrovna jednoduché, hlavně kvůli kanáru, kterého česká tenistka slyšela zpívat ve druhém setu.
Nakonec ale česká tenistka přeci jen finále proti Němce Angelique Kerberové za 99 minut ovládla.
Jakub Šafránek Reuters Jakub Šafránek, Reuters
4. 10. 2013 15:17
Česká tenistka Petra Kvitová za poslední týden odehrála pět ostrých duelů a ačkoliv všechny vyhrála, v žádném se jí nepodařilo triumfovat ve dvou setech.

Peking - Pořádné porce tenisu si v těchto dnech užívá česká jednička a čerstvá semifinalistka turnaje v Pekingu Petra Kvitová. Aktuální světová sedmička totiž za poslední týden sehrála plných pět ostrých zápasů, přičemž v jednom každém musel rozhodnout až třetí set. Na kurtu tak česká tenistka za posledních sedm dní strávila neuvěřitelných 11 hodin, tedy průměrně skoro dvě a čtvrt hodiny na utkání.

Vůbec nejdelší duel přitom sehrála v dnešním čtvrtfinále pekingského turnaje s domácí Li Na. Číňanku totiž porazila za dlouhých 151 minut, tedy dvě a půl hodiny. Jen o a pár minut kratší přitom byly další dva duely: semifinále tokijského turnaje mezi Kvitovou a Venus Williamsovou, který rozhodl až tiebreak třetí sady, a včerejší osmifinále proti Saře Erraniové. Jaké jsou mezi "třiseťáky" rozdíly ukázal příklad z finále tokijského turnaje, kde Kvitová triumfovala nad Angelique Kerberovou 6:2, 0:6 a 6:3 za "pouhých" 99 minut.

Na tuto sérii může česká hráčka navázat už zítra, kdy v semifinále vyzve Jelenu Jankovičovou. A v případném nedělní finále ji čeká lepší z dvojice Serena Williamsová - Agnieszka Radwaňská.