reklama

Perušič a Schweiner prošli v Ostravě do čtvrtfinále

Ostrava Beach Open 2019: Jeden z kurtů je umístěn přímo pod Bolt Tower a prohlídkovou trasou vysokých pecí Ostrava Beach Open 2019: Jeden z kurtů je umístěn přímo pod Bolt Tower a prohlídkovou trasou vysokých pecí autor: Dalibor Sosna
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner porazili v osmifinále turnaje Světového okruhu v Ostravě rakouský pár Martin Ermacora, Moritz Pristauz 21:18 a 21:19. Jedna výhra je tak v areálu Dolních Vítkovic dělí od zopakování loňského postupu do semifinále. Ve čtvrtfinále nastoupí od 18:30 proti brazilskému páru Alison, Álvaro Filho.

Osmí nasazení Perušič a Schweiner udělali v prvním setu jen jednu chybu v útoku. Proto zpočátku ztráceli 6:8, ale pak se dvakrát prosadil na bloku Schweiner, čímž báječně oslavil pětadvacáté narozeniny. V koncovce pak už Češi nezaváhali.

Za pomoci dlaní a hlasivek fanoušků vlétli domácí hráči i do druhého setu a získali náskok 3:0. Vedení ale neudrželi a po jedné z mála chyb Schweinera na smeči prohrávali 14:15. Vzali si oddechový čas a po něm třemi v řadě body rozhodli o postupu.

"Podpora je neskutečná, asi proto hrajeme dobře jenom tady," poděkovali obecenstvu poslední čeští zástupci v soutěži v rozhovoru na kurtu.

Perušič a Schweiner skončí prvně od loňského července na akci Světového okruhu lepší než devátí. Čtvrtfinále jim zaručuje páté místo.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ostravě:

Muži - play off:

2. kolo: Perušič, Schweiner (8-ČR) - Ermacora, Pristauz (28-Rak.) 2:0 (18, 19).

Ostrava Beach Open 2019 (pátek) Ostrava Beach Open 2019: Dolní oblast Vítkovice | Foto: Dalibor Sosna
reklama