reklama

Rozhádali Rusy, pak si vyčítali mečbol. Přesto odehráli Perušič a Schweiner životní turnaj

Ondřej Perušič (na snímku) a David Schweiner v Ostravě skvělou jízdu k medaili nedotáhli. Ondřej Perušič (na snímku) a David Schweiner v Ostravě skvělou jízdu k medaili nedotáhli. autor: Dalibor Sosna
Ondřej Perušič a David Schweiner prohráli na turnaji Ostrava Beach Open semifinále a v duelu o bronz nestačili na ruskou dvojici Semjonov a Lešukov. V první půlce zápasu se Čechům povedlo soupeře rozhodit, pak zápolili s prudkým deštěm a v závěru nevyužili ani jeden ze sedmi mečbolů. Čtvrtá pozice na tak kvalitně obsazeném turnaji však znamená životní úspěch.

Co chybělo k tomu, abyste v Ostravě brali bronz?

David Schweiner (DS): Jsme hodně naštvaní. Mrzí nás ztráta za stavu 15:13 ve třetím setu, kdy jsme měli míč oba na ruce. Obrana je pokaždé něco navíc, ale nám stačilo udělat jednu ztrátu. Příště to snad uhrajeme.

Takže mohlo v závěru chybět více zkušeností?

DS: Přesně tak. Říkám si, že jsme mohli prohrát dvakrát ve skupině, ale lepší je prohrát zápas o bronz a být čtvrtý. Celkově jsme spokojení.

Odehráli jste v Ostravě úspěšný turnaj?

Ondřej Perušič (OP): Určitě. Když se podívám, kolik týmů, které jsou dlouhodobě lepší než my, jsme nechali za sebou, je to super. Teď, bezprostředně po prohraném zápase, převažuje zklamání, postupně však budeme tento výsledek brát jako velký úspěch.

Umí použít hrubou sílu, ale také zahrát hlavou. Ve finále to určitě klapne, slibuje Sluková Umí použít hrubou sílu, ale také zahrát hlavou. Ve finále to určitě klapne, slibuje Sluková Čtěte zde

Ve druhém setu se strhl obrovský liják. Jak se v něm hrálo?

DS: Není to příjemné. Když se podíváte nahoru, prakticky nevidíte nic a kapky vám stékají do očí. Podmínky jsou ale pro všechny stejné a musíme se v tom naučit hrát, stejně jako třeba ve vedru.

OP: Je to o tom, kdo se rychleji přizpůsobí. My jsme ve chvíli, kdy začalo lít, vedli 11:10 a byli jsme na vlně, ale pak nám trvalo déle než Rusům, než jsme se přizpůsobili. Balon byl těžší a pak se nedá tolik nahrávat prsty, což jsme předtím využívali více než Rusové. Pramenily z toho nepřesné přihrávky, to byl největší rozdíl.

Záměrně jste hráli více přes Konstantina Semjonova?

OP: Ano, viděli jsme semifinále Rusů proti Španělům, kde ho Španělé dokázali ubránit. Navíc když mu to nejde, často se ukáže, že je to zdánlivě neviditelná chyba jeho parťáka, a proto jsme se je snažili určitým způsobem rozhádat. Dařilo se to do půlky druhého setu. Ale na této úrovni nejde uhrát celý zápas přes jednoho hráče. Je to spíš o tom vědět, kdy změnit rytmus hry, kdy změnit soupeře a kam podávat.

V prvním setu to vypadalo, že Ilja Lešukov snad odejde. Neustále musel snášet vyčítavé pohledy svého negativního spoluhráče.

OP: Škoda, že neodešel (úsměv).

DS: Ten kluk musí mít hodně velkou dávku trpělivosti. Ani nevím, jestli má ze hry radost, když hraje s někým tak nepříjemným. Těžko říct.

Jak vám může výsledek z ostravského turnaje pomoct v kariéře? 

DS: Nabudeme na bodech a na nějaký čas si zajistíme účast v hlavních soutěžích. Doufáme, že nám to také pomůže při nasazení v olympijské kvalifikaci, protože se začíná už v září dvěma turnaji v Číně. To je náš hlavní cíl, ke kterému všechno směřujeme.

Cítíte, že si postupně budujete jméno? V květnu jste byli druzí na tříhvězdičkovém turnaji v Turecko, teď čtvrtí ještě na vyšší úrovni.

OP: Ale ano, určitě. Když začínala sezona, na takhle velkém turnaji jsme se nedostali ani z kvalifikace. Jsme poměrně nový a neokoukaný tým, takže nás soupeři teprve poznávají. Na druhou stranu už na nás budou lépe připravení. Zjistili jsme, že dokážeme hrát proti top týmům, ale aby se člověk udržel ve špičce, je potřeba to dokazovat dlouhodobě.

Heroický výkon a dvojnásobná radost. Nejsme tady jen jako komparz pro holky, těšilo Perušiče Heroický výkon a dvojnásobná radost. Nejsme tady jen jako komparz pro holky, těšilo Perušiče Čtěte zde
reklama