Perušič se Schweinerem skončili na písku v Mexiku pátí

17. 11. 2019 11:39

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner se rozloučili se sezonou pátým místem na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Mexiku. Do čtvrtfinále se letos v tomto seriálu probojovali počtvrté, jejich maximem je stříbro z domácího turnaje v Ostravě na začátku června.

Do mexického Chetumalu česká dvojice zamířila po dlouhém soustředění v Římě. V třicetistupňovém vedru Perušič se Schweinerem nejprve porazili nově složenou ruskou dvojici Licholetov, Bykanov 2:1, poté Kanaďany Pedlowa, Schachtera 2:0 a v osmifinále francouzský pár Aye, Gauthier-Rat po další třísetové bitvě.

Do bojů o medaile je nepustili Američané Trevor Crabb, Tri Bourne. Čtvrtá dvojice z letošního mistrovství světa zvítězila v sobotu 21:18 a 21:12. Z Mexika si čeští hráči odvezli za dělené páté místo 480 bodů. V olympijském žebříčku byli před turnajem na 12. místě, přičemž na hry v Tokiu příští rok z žebříčku postoupí patnáct dvojic.

Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou skončily na písku v Chetumalu sedmnácté, v 1. kole play off prohrály se Španělkami Amarantou Fernándezovou a Angelou Lobatovou 21:18, 32:34 a 12:15. České jedničky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová start v Mexiku zrušily.