První porážka po zlatu z MS. Perušič a Schweiner vypadli v Brazílii ve čtvrtfinále

25. 11. 2023 23:25
Beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič a David Schweiner vypadli na turnaji Pro Tour Elite v Brazílii ve čtvrtfinále s Italy Paolem Nicolaiem a Samuelem Cottafavou, kterým podlehli 19:21, 21:19, 8:15. Po vítězství z Paříže a světovém zlatu z Mexika obsadili v přímořském středisku Joao Pessoa dělené páté místo.
Ondřej Perušič.
Ondřej Perušič. | Foto: Reuters

"Čtvrtfinále hodnotíme jako dobrý výsledek do olympijské kvalifikace, nicméně asi nemůžeme být úplně spokojení s tím, jak jsme ten poslední zápas zvládli," řekl ČTK Perušič.

V koncovce vyrovnaného prvního setu Češi ve větru neudrželi dvoubodové vedení a Italové získali za stavu 17:18 třemi body v řadě rozhodující náskok. Vstup do druhé sady se Perušičovi se Schweinerem nepovedl, ale pětibodovou šňůrou manko zlikvidovali a ujali se vedení. Několika nevynucenými chybami sice nasazené jedničky umožnily Italům dotáhnout se, ale dramatickou koncovku zvládly lépe a vyrovnaly.

Tie-break zahájil Cottafava čtyřmi body za sebou, poté se zase dvěma bloky blýskl stříbrný medailista z olympijských her 2016 v Riu de Janeiro Nicolai. Pražští volejbalisté nabrali až sedmibodovou ztrátu, kterou nakonec rozhodující set také skončil. Turnajovým pětkám Nicolaiovi s Cottafavou podlehli poprvé po třech vítězstvích ve vzájemných utkáních.

"Hrálo se v opravdu těžkých podmínkách. Byl velmi silný vítr, který znemožňoval vyšší nahrávku i přesnější útoky. Je fér přiznat, že Italové si dneska vyhrát zasloužili. Rozhodující faktory byly přesnější první dva doteky Italů a potom daleko lepší servis, kterým nás v určitých pasážích zápasu vyloženě drtili," uvedl Perušič.

Ve skupině neztratili Perušič se Schweinerem ve třech zápasech ani set a postoupili přímo do čtvrtfinále. Na letošní tituly z Uberlandie a Paříže ale v Brazílii nenavázali.