reklama

Pětibojaři Kufovi díky titulu mistra Evropy narostlo ego. Na olympiádě si budu víc věřit, říká

Jan Kuf Jan Kuf autor: Ivana Roháčková
Český moderní pětiboj by mohl na olympijských hrách v Riu opět zářit. Tedy alespoň o tom svědčí forma Jana Kufa, který si přivezl z mistrovství Evropy zlato. Novinářům po příletu přiznal, že si cenným kovem výrazně zvedl sebevědomí.

Praha - Moderní pětibojař Jan Kuf nemusí po titulu mistra Evropy měnit své ambice směrem k olympijským hrám. Do Ria de Janeiro tak jako tak plánoval jet s nejvyšším cílem. Ale zlato ze Sofie mu každopádně zvýšilo sebevědomí.

Kufova forma nahání před olympiádou strach. Pětibojař veze druhé zlato z mistrovství Evropy Kufova forma nahání před olympiádou strach. Pětibojař veze druhé zlato z mistrovství Evropy Čtěte zde

"Že jsem mistr Evropy, tak to je dobrý pro mé ego. Budu si na olympiádě víc věřit. Mám ještě větší šanci. Dokážu závodit s nejlepšími a dokonce vyhrávat," řekl dnes Kuf ČTK a České televizi po příletu na pražském letišti Václava Havla.

Pětadvacetiletý Kuf, který na ME získal triumf v soutěži jednotlivců i ve smíšené štafetě s Natálií Dianovou, má o svých olympijských ambicích jasno dávno. "Byly nejvyšší, co to jde, takže se nezvyšují tím, že jsem mistr Evropy," řekl.

Moderní pětibojaři patří dlouhodobě k světové špičce, což potvrzují na evropských či světových šampionátech i na olympiádách. David Svoboda se pokusí v Riu navázat na zlato z Londýna 2012, Libor Capalini měl bronz v Aténách 2004. Na stupně vítězů myslí reprezentanti také v Brazílii. "Český pětiboj tam rozhodně patří," podotkl Kuf s úsměvem.

Finálový pětiboj na ME absolvoval nadprůměrně, ale našel na svém výkonu rezervy. "Plaval jsem pomalu, poměrně pomalu jsem i běžel, v šermu jsem udělal pár minel, který bych si měl na olympiádě odpustit," vrátil se k nedělnímu závodu a dodal: "Byly to vlastně maličkosti, bodů navíc je tam pár, ale ty budou důležitý na olympiádě. Do té doby to musíme sladit, aby to vyšlo v Riu tak, jak bych si přál."

Po třech volnějších dnech se Kuf vrhne zpět do tréninku. "Olympiáda je jen jednou za čtyři roky a je dost věcí, které je potřeba srovnat. Máme co dělat," řekl s vědomím, že čas kvapí a 18. srpna je na olympiádě na programu kvalifikace, o dva dny později pak boj o medaile.

reklama