Phelps se blýskl výhrou nad Lochtem a rychlým časem

12. 7. 2014 9:15
Na mítinku v Athens zvítězil osmnáctinásobný olympijský šampion na oblíbené trati 100 metrů motýlek před svým velkým rivalem Ryanem Lochtem a dosáhl třetího nejlepšího času na světě v tomto roce.
Michael Phelps pokračuje v povedeném návratu do bazénu.
Michael Phelps pokračuje v povedeném návratu do bazénu. | Foto: Reuters

Athens - Americká plavecká hvězda Michael Phelps pokračuje v povedeném návratu k závodům.

Na mítinku v Athens zvítězil osmnáctinásobný olympijský šampion na oblíbené trati 100 metrů motýlek před svým velkým rivalem Ryanem Lochtem a dosáhl třetího nejlepšího času na světě v tomto roce 51,67 sekundy. Majitel pěti zlatých olympijských medailí Lochte byl druhý za 53,08.

Phelps se výrazně zlepšil oproti tři týdny starému výkonu v Santa Claře, kde vyhrál časem 52,11. "Chtěl jsem plavat po 52. Z času 52,1 už mi bylo nanic," řekl s úsměvem.

Lochte se představil v závodě poprvé od doby, co si obnovil zranění kolena. Před soubojem s Phelpsem plaval ještě 200 metrů volný způsob. "Doufal jsem, že mě porazí. To mě ještě víc namotivuje," prohlásil.