reklama

Video: Šonka ovládl Air Race v Budapešti. Úžasný pocit, jako bych vyhrál F1 v Monte Carlu, říká

Martin Šonka po vítězství v Budapešti: Máme před sebou nelehký úkol sbírat co nejvíce bodů Red Bull |  00:47
Český akrobatický pilot se osamostatnil na třetím místě v hodnocení seriálu.

Budapešť - Akrobatický pilot Martin Šonka vyhrál budapešťský závod Red Bull Air Race a po třetím triumfu v kariéře se osamostatnil na třetím místě průběžného pořadí. Šonka v maďarské metropoli navázal na loňská vítězství v Abú Zabí a Portu, v této sezoně byl dosud nejlépe třetí v předchozím závodě v Čibě.

Další český letec Petr Kopfstein nenavázal na třetí místo v kvalifikaci a po vyřazení hned v prvním kole skončil až devátý.

Šonka v Budapešti sobotní kvalifikaci ovládl a v prvním soutěžním letu mu stačilo absolvovat trať, protože jeho soupeř Matthias Dolderer z Německa ze zdravotních důvodů neodstartoval. Ve čtvrtfinále český pilot vyřadil Francoise Le Vota z Francie a ve finále na něj nestačili další Francouz Mika Brageot, australský lídr seriálu Matt Hall ani druhý muž celkového pořadí Michael Goulian z USA.

"Je to neskutečný pocit. Závod v Budapešti je výjimečný, je to pro nás jako Monte Carlo ve formuli 1. A vyhrát právě tady před obrovským davem českých fanoušků, to se jen těžko popisuje. Je to opravdu hodně emocionální, speciální," uvedl Šonka v tiskové zprávě.

"Je to strašně důležité vítězství, protože Matt Hall s Mikem Goulianem nám kvůli špatnému začátku sezony odskočili a teď jsme jejich náskok trochu stáhli. Zároveň jsme všem ukázali, že stále dovedeme být hodně rychlí. Určitě ale víme, že máme co zlepšovat a kam se posouvat," dodal.

Pátý závod seriálu se uskuteční 26. srpna v Kazani.

Šonka klábosil s Coulthardem, pak mu ale zmrzl úsměv na rtech. To byly závody Air Race v Cannes Šonka klábosil s Coulthardem, pak mu ale zmrzl úsměv na rtech. To byly závody Air Race v Cannes Prohlédněte zde
reklama