reklama

Pistorius může znovu závodit a reprezentovat JAR

Oscar Pistorius. Oscar Pistorius. autor: Reuters
Handicapovaný atlet Oscar Pistorius, kterého minulý týden soud uznal vinným ze zabití přítelkyně z nedbalosti, může znovu závodit a reprezentovat Jihoafrickou republiku

Pretoria - Handicapovaný atlet Oscar Pistorius, kterého minulý týden soud uznal vinným ze zabití přítelkyně z nedbalosti, může znovu závodit a reprezentovat Jihoafrickou republiku. Podle výkonného ředitele Jihoafrické sportovní konfederace a národního olympijského výboru Tubbyho Reddyho neexistuje žádné omezení, které by bránilo v reprezentaci osobám se záznamem v trestním rejstříku.

"Tak jak je to teď, může (závodit)," řekl Reddy agentuře AP. Popřel spekulace, že by o povolení pro Pistoriuse měla konfederace tento týden rozhodovat. Prý není o čem jednat.

Výši svého trest se šestinásobný paralympijský vítěz dozví nejdříve 13. října. Sedmadvacetiletému běžci hrozí až 15 let vězení, ale může dostat také podmínečný trest, pokutu či veřejně prospěšné práce. Pistorius je stále na svobodě na kauci. Podle svého agenta momentálně návrat k závodům neplánuje.

Pistorius vloni na Svatého Valentýna zastřelil Reevu Steenkampovou přes zavřené dveře koupelny ve svém domě. U soudu se k tomu přiznal, ale vždy odmítal, že by ji zavraždil úmyslně nebo že by s ní měl osudného večera spory. Tvrdí, že šlo o nešťastnou náhodu, protože se domníval, že je za dveřmi koupelny zloděj.

reklama