reklama

VIDEO Pistorius poprvé od zabití přítelkyně běhal na dráze

Pohublý a vousatý Oscar Pistorius si ve čtvrtek poprvé od únorové tragédie nazul běžecké karbonové protézy a absolvoval lehký trénink. youtube.com
Slavný paralympionik, jenž je obžalován z vraždy své přítelkyně Reevy Steenkampové, se objevil na dráze po zhruba pěti měsících.

Johannesburg - Pohublý a vousatý Oscar Pistorius si ve čtvrtek poprvé od únorové tragédie nazul běžecké karbonové protézy a absolvoval lehký trénink.

Slavný paralympionik, jenž je obžalován z vraždy své přítelkyně Reevy Steenkampové, se objevil na dráze po zhruba pěti měsících.

"Byl to pro něj velmi emocionální zážitek. Dát si po tak dlouhé době protézy, proběhnout se po dráze a cítit ji," řekl agentuře AP Pistoriusův agent Peet van Zyl, jenž byl na tartanu Pretorijské univerzity s ním.

"Bylo to pro něj náročné. Říkal mi, že z toho měl smíšené pocity," dodal.

Pistoriovi hrozí doživotní trest

Šestadvacetiletý Pistorius podle Van Zyla od valentýnské noci, během níž za neobjasněných okolností zastřelil Steenkampovou, zhubl 10 až 12 kilogramů.

Úbytek váhy a muskulatury je dobře vidět na videu z prvního tréninku, které zveřejnila Pistoriusova rodina. Handicapovaný atlet má také delší vlasy a vousy.

Šestinásobný paralympijský šampion čelí obvinění, že 14. února ve svém domě po hádce zavraždil přítelkyni.

Pistorius to ale odmítá a tvrdí, že střílel v sebeobraně, protože Steenkampovou v noci omylem považoval za vetřelce.

V případě usvědčení z vraždy devětadvacetileté modelky mu hrozí pětadvacetiletý až doživotní trest. Na svobodě je na kauci, u soudu se má znovu objevit 19. srpna.

reklama