reklama

Plandavé kšandy? Velmi cool! Módní policie chválí Čechy

České olympijské oblečení chválí kromě tuzemských fanoušků i zahraničí České olympijské oblečení chválí kromě tuzemských fanoušků i zahraničí autor: Reuters
Zahraniční "módní policie" chválí českou výpravu za vytáhnuté kšandy.

Soči - Příjemnou pochvalu sklidili čeští olympionici za své oblečení při pátečním zahajovacím ceremoniálu her v Soči. Kanadskou komentátorku Emmu Yardleyovou, která českou kolekci hodnotila, zaujaly především plandající kšandy.

"Vytažené šle visící dolů ze stejnokrojů týmu České republiky. Velmi cool," konstatovala Yardleyová, která spolu s kolegy komentovala odění výprav na webu kanadského listu Toronto Star.

Zlatou medaili za nejošklivější úbor přitom přisoudili Američanům, které známý návrhář Ralph Lauren oblékl do "vlasteneckých" pletených svetrů s hvězdami a pruhy.

Němci střílejí do vlastních řad

Velkou pozornost komentátorů na internetu přitáhlo pestrobarevné oblečení německé výpravy.

Zatímco německé servery z kanárkové soupravy svých sportovců příliš nadšené nejsou, anglickojazyčné weby výbavu Němců chválí a někteří v ní vidí i skryté poselství hostitelské zemi, která je kritizována za potlačování práv homosexuálů.

"Německo nastupuje a už má první titul v kapse: za nejošklivější oblečení. (Vlajkonoška) Maria Höflová-Rieschová může vlajkou mávat, jak chce, ale už to nevylepší," komentoval sarkasticky list Der Tagesspiegel pestrobarevnou kreaci německých sportovců od módního domu Bogner. Dojem z německé kolekce pak shrnul slovy "pestrobarevná noční můra".

Bulvární deník Bild ji označil za "pronikavou kreaci", která německému týmu "na každý pád zajistí, že bude dobře na dálku rozpoznatelný". Americká stanice NBC News to naopak považuje za pozitivum a na svých internetových stránkách fotografii defilujících německých olympioniků doplnila komentářem: "Německo v Soči zazářilo s oslnivě odvážným úborem."

Zahraničí je ale chválí

Sloupkařce módní rubriky britského deníku The Telegraph Olivii Berginové žluto-zeleno-modro-červená kombinace na oblečení německých sportovců ze všeho nejvíc evokovala duhovou vlajku homosexuálů a konstatovala, že v Soči se určitě žádný Němec nebude pohřešovat, protože půjdou lehce najít.

V narážce na barevnou kombinaci připomínající symbol homosexuální komunity se server amerického listu Huffington Post zeptal, zda Němci svým oblečením neposílají směrem k ruským organizátorům nějaké politické poselství. "Nebyl tento pestrobarevný outfit velkým vztyčeným prostředníčkem vůči hostitelům?" táže se Huffington Post. Podobně reagovalo také mnoho uživatelů Twitteru, kde "protestní kreace" německých olympioniků vyvolala mnoho pochvalných ohlasů.

reklama