Plavec Micka postoupil na ME pátým časem do finále na 800 m

19. 5. 2016 13:01
Pátý muž ze středečního finále na 1500 m Micka zaznamenal v rozplavbě čas 7:52,76. Za svým dva roky starým českým rekordem z Berlína zaostal nejlepší český muž zhruba o půl sekundy.
Jan Micka
Jan Micka | Foto: Milan Kammermayer

Londýn - Plavec Jan Micka postoupil na mistrovství Evropy v Londýně pátým časem do pátečního finále na 800 metrů kraul. V dnešním večerním bloku se v semifinále představí motýlkářka Lucie Svěcená na stovce a prsařka Martina Moravčíková, jež v rozplavbě na 200 m vylepšila vlastní český rekord.

Moravčíková obsadila ve své rozplavbě třetí místo a byla celkově osmá. Výkonem 2:27,24 vylepšila vlastní rekord z dubnového Českého poháru v Pardubicích o osm setin sekundy, nicméně o tři desetiny jí unikl limit pro účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

V Londýně si už sedmadvacetiletá plavkyně připsala osobní rekord na poloviční trati. Na rozdíl od stovky nepostoupila do semifinále Petra Chocová, jež byla v rozplavbách až osmadvacátá (2:32,45). Předstihla ji i třiadvacátá Monika Štěpánová (2:31,04).

Sedmým časem se kvalifikovala do semifinále motýlkářka Svěcená, jež ve své rozplavbě obsadila druhé místo. Časem 58,83 zaostala osmnáctiletá plavkyně tři desetiny sekundy za vlastním rekordem z Pardubic, kde si zároveň zajistila účast v Riu.