reklama

Plavkyně Závadová je sedmým časem ve finále ME v Londýně

Barbora Závadová Barbora Závadová autor: Milan Kammermayer
Česká rekordmanka a jedna z nadějí na medaili dosáhla času 4:41,63 minuty, finále poplave v 19:35 SELČ. Z dopoledních rozplaveb prošli další tři reprezentanti.

Londýn - Ze sedmého místa postoupila plavkyně Barbora Závadová na mistrovství Evropy v Londýně do finále polohového závodu na 400 metrů. Česká rekordmanka a jedna z nadějí na medaili dosáhla času 4:41,63 minuty, finále poplave v 19:35 SELČ. Z dopoledních rozplaveb prošli další tři reprezentanti.

Potíže s postupem do semifinále kraulařské dvoustovky neměla další česká naděje Simona Baumrtová, její čas 2:11,53 minuty byl sedmý nejlepší. V semifinále motýlkářské padesátky je Lucie Svěcená, která prošla čtrnáctým časem 26,65, čímž jen o čtyři setiny zaostala za vlastním českým rekordem. Jan Šefl předvedl v závodu na 50 metrů motýlek třináctý čas 24,16 sekundy.

Finále kraulařská čtyřstovky bude bez českého vytrvalce Jana Micky, pro kterého je tato trať pouze doplňkovou disciplínou. Micka skončil desátý za 3:49,46 minuty. Český rekord vytvořil na trati 100 metrů znak Tomáš Franta, zlepšení vlastního maxima o 32 setin na čas 55,38 sekundy stačilo na dvacáté místo.

reklama