reklama

Plavkyně Závadová se těší na Austrálii, ale zároveň se bojí medúz, hadů a pavouků

Barbora Závadová Barbora Závadová autor: Milan Kammermayer
Barbora Závadová je držitelkou sedmi českých plaveckých rekordů a v řadě závodů na sebe upozornila i na mezinárodní scéně. Mezi její největší úspěchy patří bronz z mistrovství Evropy v roce 2012 a pátá příčka na mistrovství světa na předloňském světovém šampionátu. A zítra se vydá přes Dubaj do australského Brisbane k tříměsíčnímu pobytu v tamějším plaveckém kempu. "Nikdy jsem v tomto světadíle nebyla, takže už se moc těším," usmívala se na začátku rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Kudy vedla vaše cesta k tomuto plaveckému kempu u protinožců?

Všechno jsem si vyjednala a včetně pobytu zajistila sama. V malé skupině si nejvíc slibuji od tréninků s mistryní Austrálie a třeba se mnohé naučím i od jednoho japonského plavce. Jsem moc ráda, že se mi podařilo najít tuto skupinu a navíc se tam se mnou na dva měsíce vydá i můj přítel.

Jaký byl hlavní důvod pro tento váš daleký "přestup"?

Cítím, že potřebuji odejít do jiného prostředí, čímž nechci nikoho ze svazu nebo od strahovského bazénu kritizovat. Nutné potřebuji změnu, získat nové zahraniční zkušenosti, které bych potom i na velkých mezinárodních akcích mohla uplatnit a plně využít.

Proč jste si vybrala zrovna Austrálii?

Nikdy jsem tam nebyla, ale dobře vím, že je to pohodová země, což by mně mělo pomoci i psychicky. Nejsem v optimálním rozpoložení a věřím, že pobyt u protinožců mně bude po všech stránkách prospěšný.

Kolocová se dočkala, poprvé bez Maki ovládla halový šampionát. Podívejte se Kolocová se dočkala, poprvé bez Maki ovládla halový šampionát. Podívejte se Prohlédněte zde

Všechno tedy těsně před odletem vidíte v růžových barvách?

To bych neřekla. Příjemných nebude především kolem dvaceti hodin v letadle a vzápětí dost velký časový posun. Vůbec největší obavy pak mám prý z běžně se pohybujících pavouků a dokonce i jedovatých hadů a ve vodě z medúz, což mi nahání doslova hrůzu.

Znáte už aspoň předběžný program vašeho pobytu?

Moc toho zatím nevím. Třeba ani to, zda u této skupiny vydržím celou dobu. Jsem však informována, že v Austrálii se velice často koná mistrovství států, takže doufám, že mě čeká nejen trénink, ale i několik závodů.

Kdo uhradí všechny finanční náklady, které asi nebudou malé?

Největší položkou je ubytování a strava. Přesné částky ještě neznám, ale není tajemstvím, že například běžný oběd stojí kolem 20 dolarů. Přibližně čtvrtinu nákladů uhradí Svaz plaveckých sportů a další finanční pomoc čekám od Vysokoškolského sportovního centra.

reklama