Plavkyní roku je podruhé za sebou Závadová

26. 1. 2016 15:59
Ve svazové anketě získala 94 bodů a o šest porazila kraulaře Jana Micku. Třetí místo v hlasování trenérů a funkcionářů obsadila Simona Baumrtová s 81 body. Výsledky byly dnes vyhlášeny v Galerii Louvre v Praze.
Barbora Závadová
Barbora Závadová | Foto: Libor Fojtík

Praha - Barbora Závadová, pátá žena z mistrovství světa v Kazani v polohovém závodu na 400 metrů, byla vyhlášena nejlepší českou plavkyní uplynulé sezony. Ve svazové anketě získala 94 bodů a o šest porazila kraulaře Jana Micku. Třetí místo v hlasování trenérů a funkcionářů obsadila Simona Baumrtová s 81 body. Výsledky byly dnes vyhlášeny v Galerii Louvre v Praze.

Třiadvacetiletá Závadová prožila loni jednu z nejlepších sezon v kariéře. Po čtyřech letech se jí v dlouhém bazénu podařilo překonat vlastní český rekord na její nejsilnější trati, což ji posunulo do finále na světovém šampionátu. Na prosincovém mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Izraeli byla čtvrtá na stejné trati.

V anketě Závadová obhájila loňské vítězství a hlasování ovládla potřetí v kariéře. Rekord drží se čtyřmi triumfy Baumrtová, která hlasování ovládla v letech 2009 a 2010, kdy se zvlášť volili muži a ženy, a v sezonách 2012 a 2013. Třikrát ocenění získali ještě polohovkářka Hana Černá, znakařka Ilona Hlaváčková a kraulař Květoslav Svoboda.

"Zima nic moc, ale s létem jsem byla spokojená," zhodnotila uplynulou sezonu Závadová. Konkrétní plány na další rok zatajila. "Ale bude to náročné, po fyzické i psychické stránce," podotkla v připomínce na přípravu na olympijské hry v Riu.

Nejlepší juniorkou se stala kraulařka Barbora Seemanová, dálkovým plavcem Matěj Kozubek, kategorii synchronizovaného plavání vyhrály Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou a nejlepším skokanem do vody je Michal Navrátil.