reklama

České jedničky jsou zpět. Sluková s Hermannovou po nucené pauze už zase vítězí

Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová na turnaji v Gstaadu Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová na turnaji v Gstaadu autor: fivb.org
Po nucené zdravotní pauze se beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou vrátily na turnaje vítězně. České jedničky na majoru v Gstaadu ve dvou setech porazily německou dvojici Victoria Bienecková, Isabel Schneiderová a ve čtvrtek budou hrát o přímý postup do osmifinále. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem naopak zahájili skupinu porážkou.

Sluková si před dvěma týdny zlomila malíček na noze a s Hermannovou proto musely oželet mistrovství světa v Hamburku, kde měly velkou šanci zaútočit na medaili. V horském švýcarském městečku Gstaadu skončily společně dvakrát páté a do prvního majoru sezony vstoupily vítězstvím nad Němkami 21:19 a 21:18.

"Doktoři říkali, že čerstvý vzduch prý Fredíkovi (pracovní název malíčku) prospěje, takže od středy s Baru startujeme," uvedla Sluková na facebooku.

Nasazené čtyřky ve čtvrtek narazí na domácí Švýcarky Anouk Vergéovou-Dépréovou, Joanu Heidrichovou.

Perušič se Schweinerem na úvod skupiny A podlehli ruské dvojici Nikita Ljamin, Taras Myskiv 18:21 a 13:21. Ve druhém utkání se 17. pár z nedávného šampionátu v Hamburku střetne ve čtvrtek s domácí dvojicí Quentin Métral, Yves Haussener. Švýcaři dnes podlehli světovým jedničkám Andersi Molovi a Christianu Sörumovi z Norska rovněž 0:2.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major v Gstaadu (Švýcarsko):

Muži:

Skupina A: Ljamin, Myskiv (16-Rus.) - Perušič, Schweiner (17-ČR) 2:0 (18, 13).

Ženy:

Skupina D: Hermannová, Nausch Sluková (4-ČR) - Bienecková, Schneiderová (29-Něm.) 2:0 (19, 18).

Brazilky ve žlutých helmách, česká euforie i písečný vír. Nejlepší fotky z Ostravy Brazilky ve žlutých helmách, česká euforie i písečný vír. Nejlepší fotky z Ostravy Prohlédněte zde
reklama