reklama

Plíškové prý dva týdny bez tenisu stačily, na IPTL ji překvapil Murray

Karolína Plíšková v IPTL Karolína Plíšková v IPTL autor: Reuters
Česká tenistka Karolína Plíšková neměla tenisu dost, a tak si po sezoně naordinovala tři týdny asijské exhibiční ligy a navrch jako bonus po Vánocích ještě Hopman Cup jako záskok za Lucii Šafářovou. Dva týdny bez tenisu ji ale stačily.

Praha - V uplynulé sezoně byla rekordmankou v počtu odehraných turnajů, i ve finále Fed Cupu odehrála nejvíc zápasů. Česká tenistka Karolína Plíšková toho ale ani tak neměla dost, a tak si naordinovala ještě tři týdny asijské exhibiční ligy IPTL a navrch jako bonus po Vánocích ještě Hopman Cup jako záskok za Lucii Šafářovou.

"Bylo to dlouhé, skoro tři týdny, dneska v jednu (v pondělí pozn. red) jsem se vrátila, takže jsem trochu unavená a už to na mě padá, takže až tu s vámi domluvím, hned pojedu domů," říkala novinářům po vyhlášení ankety Sportovec roku.

S týmem Singapore Slammers celou ligu vyhrála, takže své účasti rozhodně nelituje. "Byla to pro mě velká zkušenost, ani jsem nečekala, že to bude takhle sledované. Potkala jsem tam spoustu nových lidí, kteří se motají kolem tenisu, ale do té doby jsem neměla šanci je poznat. Uvidíme, jestli se tam příští rok vrátím."

"Skalp Sereny? To nepočítám"

V asijské exhibici se navíc kromě klasický singlů a deblů hraje mix, k němuž nemají tenisté moc příležitostí si ho vyzkoušet. "Je to úplně něco jiného, než celý rok na okruhu prožíváme. Byla to týmová soutěž, což pro mě po Fed Cupu byla teprve druhá zkušenost. V každém týmu byla jedna legenda z řad bývalých hráčů a s nimi jsem měla šanci se seznámit," popisuje třiadvacetiletá hráčka.

V jednom týmu byl s rodačkou z Loun i Brit Andy Murray, který jí na začátku roku na sociálních sítích chválil a předpovídal posun mezi nejlepší hráčky světa. Docela se tedy trefil, Plíšková už nakoukla do první desítky.

"Překvapil mě, byl v našem týmu na dva dny, vůbec jsem ho neznala a udivilo mě, jak s tím týmem žil a podporoval ho," vrátila mu pochvalu.

Těšit ji může i to, že si v Asii připsala cenný skalp v podobě vítězství nad americkou jedničkou Serenou Williamsovou, jenže se hrálo jen na jeden set. "Byla to exhibice, neberu to úplně vážně, jeden set v normálním tenisu nic neznamená. Nedávala bych tomu takovou pozornost, až půjdeme do běžného zápasu, bude to úplně něco jiného," řekla.

Pořád bude v jednom kole

Nyní ji po svátcích čeká už čeká přesun do Austrálie, kde bude hrát Hopmanův pohár po boku Jiřího Veselého. Ten měl původně hrát s Lucií Šafářovou, ta ale v důsledku zranění z konce sezony nemůže nastoupit. Plíšková se ale nebojí, že by kvůli tomu ztratila něco z tréninkového času.

"Bylo to náročný, celá sezona, pak tři týdny tam, teď budu týden doma a zase hned letím do Austrálie, toho času moc není. Ale něco jsem natrénovala i tam, takže doufejme, že na další ročník pak budu stoprocentně připravená."

V minulé sezoně sama přiznala, že pro další sezony musí upravit program turnajů tak, aby hrála méně turnajů a také si odpočinula, zatím to na to ale moc nevypadá.

"Měla jsem vlastně jen dva týdny bez tenisu, byla jsem týden v Dubaji a týden doma, jinak jsme skoro každý den hráli, takže jsem pořád raketu držela. Sparingy jsem tam měla s top hráčkami z okruhu, takže z tohoto pohledu by mi to mohlo hodně dát do další sezony," vysvětlila Plíšková.

reklama