reklama

Plíškové se na grandslamech nedaří. Chce hrát každý den

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: Reuters
Za uplynulý rok a půl vyhrála tři tituly a šestkrát byla ve finále, jen na grandslamech zatím nemůže prorazit. Tak jako nyní ve Wimbledonu, kde dnes jako jedenáctá nasazená vypadla v 2. kole

Londýn - Na tenisovém okruhu je Karolína Plíšková poslední dvě sezony kometou. Za uplynulý rok a půl vyhrála tři tituly a šestkrát byla ve finále, jen na grandslamech zatím nemůže prorazit. Tak jako nyní ve Wimbledonu, kde dnes jako jedenáctá nasazená vypadla v 2. kole.

Na turnajích velké čtyřky došla třiadvacetiletá Plíšková nejdále do 3. kola, a to ze svých dosavadních třinácti účastí pouze dvakrát. "Vím, že mám na to udělat na grandslamech lepší výsledky, ale bohužel se mi to zatím nesešlo, abych se dál dostala. Něco mi tam asi trošku nesedí. My na to s Jirkou přijdeme," doufala, že s trenérem Jiřím Vaňkem brzy něco vymyslí a i na grandslamech uspěje.

O zkušenostech to prý není

Na okruhu WTA přitom září. Letos vyhrála turnaj v Praze a do finále se dostala v Sydney, Dubaji a Birminghamu. Od začátku roku 2013 se propracovala ze 120. místa světa na aktuální jedenáctou pozici a má nakročeno do elitní desítky.

Nemyslí si, že na sebe v Londýně, Paříži, New Yorku či v Melbourne klade větší tlak, protože jde o nejdůležitější turnaje sezony. "Tohle si určitě neříkám. Nebyla jsem nervózní, že to je druhé kolo, že se musím dostat do třetího," řekla po středeční prohře v All England Clubu s Američankou Coco Vandewegheovou.

Myslí si, že i zkušeností na okruhu už nasbírala ve svém věku dostatek, aby si mohla na grandslamech zahrát i druhý týden, tedy minimálně osmifinále. "Zkušenosti už nějaké mám a všechny hráčky znám," podotkla.

Dny volna jí vadí

Jedna věc rodačce z Loun na grandslamech vadí. Je ráda v herním zápřahu, proto nemá v oblibě den volna mezi zápasy. "To mi nesedí a něco tam je asi špatně. Mně vyhovuje hrát každý den a nějak z toho nevypadnout," uvedla tenistka.

V utkání s Vandewegheovou si Plíšková pro prohraném tie-breaku první sety ulevila a třískla raketou o zem. "Rozbila jsem ji. Byla to docela rána. Na trávě to není tolik slyšet," řekla. Čekala, že dostane pokutu, někdy ale ze sebe potřebuje emoce dostat. "Může to trochu pomoct, ale neměla bych to dělat, už jsem natolik zkušená, že bych ty emoce měla ovládnout. Ale někdy to prostě nejde," zasmála se Plíšková.

reklama