reklama

Po 14 letech kvalifikace. Štěpánek v boji o Australian Open vyřadil Šátrala

Radek Štěpánek na dvorci v Melbourne. Radek Štěpánek na dvorci v Melbourne. autor: Reuters
Bývalý osmý hráč světa Štěpánek, aktuálně až na 186. místě v žebříčku ATP, porazil Šátrala (208.) po více než dvou a půl hodinách.

Melbourne - Tenista Radek Štěpánek hraje po čtrnácti letech grandslamovou kvalifikaci a v 1. kole boje o Australian Open uspěl. V Melbourne dnes v českém souboji zdolal Jana Šátrala 6:2, 3:6 a 6:4.

Bývalý osmý hráč světa Štěpánek, aktuálně až na 186. místě v žebříčku ATP, porazil Šátrala (208.) po více než dvou a půl hodinách. Sedmatřicetiletý Štěpánek prorazil soupeři třikrát servis a sám odvrátil pět ze šesti brejkbolů. Šátralovi nepomohlo k výhře ani patnáct es. Rozhodující třetí set trval 82 minut.

"Ve třetím setu vypadla na 25 minut světla a třikrát se na chvíli přerušilo kvůli dešti. Výkon nebyl ideální, ale to jediné, co se na konci dne počítá, je výhra," napsal Štěpánek na facebooku cestou z kurtů, kterou absolvoval po půlnoci australského času.

Štěpánkovým dalším soupeřem bude v kvalifikaci pátý nasazený Jan-Lennard Struff z Německa.

Na Australian Open hrál Štěpánek kvalifikaci jen v roce 2000 a vypadl ve 2. kole. "Grandslam jsem naposledy začínal ve středu předem v roce 2002. Snad si tu pobudu o to déle," uvedl Štěpánek na facebooku. Naposledy hrál na grandslamu kvalifikaci Wimbledonu 2002, postoupil a vypadl až ve 3. kole hlavní soutěže.

V 1. kole kvalifikace Australian Open dnes skončil Jan Mertl, který prohrál s Moldavanem Radu Albotem 3:6 a 6:7. Už v první den kvalifikace pořadatelé přerušili hru kvůli příliš vysokým teplotám, v Melbourne bylo přes 41 stupňů Celsia.

Kvalifikace na tenisový grandslamový turnaj Australian Open:

Muži - 1. kolo:

Albot (10-Mold.) - Mertl (ČR) 6:3, 7:6 (7:2), Štěpánek - Šátral (oba ČR) 6:2, 3:6, 6:4.

reklama