reklama

"Podepsali jste plážovému volejbalu rozsudek smrti!" Hvězdný pár se kvůli změně regulí rozešel

Kerri Walshová a April Rossová už spolu hrát nebudou Kerri Walshová a April Rossová už spolu hrát nebudou autor: Reuters
Americká volejbalová série AVP přišla o svoji největší hvězdu Kerri Walshovou, která se rozhodla kvůli změně systému soutěž demonstrativně opustit.

New York - Trojnásobná olympijská vítězka v plážovém volejbalu Kerri Walshová Jenningsová musí hledat novou partnerku. Odmítla totiž podepsat smlouvu s americkým okruhem turnajů AVP, naopak její spoluhráčka April Rossová v sérii zůstala.

Na turnaj čekají dlouhé měsíce. Sluková s Hermannovou bojují s novým kalendářem Na turnaj čekají dlouhé měsíce. Sluková s Hermannovou bojují s novým kalendářem Čtěte zde

Osmatřicetiletá Walshová Jenningsová vyčítá vedení AVP, že seriál obsahuje pouze osm turnajů ročně a prémie se v něm zvedají jen minimálně. Mnozí hráči jsou tak odkázáni na finanční pomoc rodičů nebo si musejí vedle tréninků hledat práci na plný úvazek.

"Drží nás v opravdu malinkém rybníčku, to pro náš sport znamená rozsudek smrti. Zasloužíme si víc," řekla volejbalistka agentuře AP. Smlouvu s AVP by musela podepsat až do roku 2020, kdy by ráda startovala na olympijském turnaji v Tokiu.

S Rossovou loni v Riu získala olympijský bronz, na třech předchozích olympiádách triumfovala s Misty Mayovou-Treanorovou. S tou rovněž třikrát vyhrála mistrovství světa.

Kolocová se dočkala, poprvé bez Maki ovládla halový šampionát. Podívejte se Kolocová se dočkala, poprvé bez Maki ovládla halový šampionát. Podívejte se Prohlédněte zde
reklama