reklama

Podezřelý balíček bez trestu. Britská antidopingová agentura uzavřela vyšetřování stáje Sky

Bradley Wiggins Bradley Wiggins autor: Reuters
Britská antidopingová agentura UKAD uzavřela vyšetřování cyklistické stáje Sky ohledně podezřelého balíčku, který měl být v roce 2011 během závodu Critérium du Dauphiné, jenž je generálkou na Tour de France, doručen Bradleymu Wigginsovi. Případ vyšetřovalo i britské Ministerstvo pro kulturu, média a sport. Ze zjištěných informací UKAD nevyvodí žádné důsledky. "Kvůli nedostatku důkazů UKAD nemůže s jistotou potvrdit, co bylo obsahem balíčku," napsala antidopingová agentura v prohlášení.

Londýn - Podle šéfa Sky Davea Brailsforda byl v balíčku fluimucil, který Wiggins se schválením Světové antidopingové agentury (WADA) užíval k léčbě onemocnění dýchacích cest.

Ujel i těm, kteří dopovali. Federace prošetří Cancellaru, jestli měl opravdu v rámu motor Ujel i těm, kteří dopovali. Federace prošetří Cancellaru, jestli měl opravdu v rámu motor Čtěte zde

Spekulace vyvolal fakt, že Brailsford o obsahu balíčku dlouhou dobu mlžil. Navíc jej přivezl bývalý trenér Sky Simon Cope po daleké cestě z Británie do Francie, když přímo v dějišti závodu šel fluimucil snadno koupit.

Špičková stáj byla v podezření od loňského září, kdy hackeři zveřejnili zdravotní dokumentaci více než stovky světových sportovců. Mezi nimi figurovalo i Wigginsovo jméno.

Vítěz Tour de France 2012 a držitel osmi olympijských medailí včetně pěti zlatých, který v Sky působil v letech 2010 až 2015, podle ní žádal během kariéry o terapeutické výjimky několikrát, třikrát to však bylo těsně před největšími etapovými závody. Uvedeným důvodem bylo astma a celoživotní alergie na pyl. Loni v prosinci ukončil Wiggins kariéru.

reklama