reklama

Podivná sezona Kateřiny Kudějové. Zlomí všechno obhajoba zlata na MS?

Kateřina Kudějová Kateřina Kudějová autor: Reuters
Ve dnech 27. září – 1. října se ve francouzském Pau koná mistrovství světa ve vodním slalomu, kterého se ve všech disciplinách zúčastní kompletní český reprezentační tým. Nebude v něm chybět ani úřadující šampionka z roku 2015 kajakářka Kateřina Kudějová. "Doufám, že v nejdůležitějším závodě sezony budu konečně spokojena,“ netajila před zítřejším odletem do Toulouse hned v úvodu rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Chcete tím říci, že letošní sezona se vám podle představ nevydařila?

Upřímně řečeno: jsem trochu smutná. Na začátku roku jsem se moc těšila, ale většinou se mi nedařilo. Na mistrovství Evropy a ve čtyřech z pěti závodů Světového poháru jsem nenašla cestu do finálové desítky. Proto jsem se divila, že v konečném pořadí této soutěže jsem skončila devátá, což za daných okolností mohu vlastně považovat za úspěch.

V čem vidíte příčiny této pro vás nepříznivé bilance?

Letošní po-olympijská sezona byla úplně jiná, než všechny ostatní. Pro mě byla paradoxně velice těžká především v tom, že jsem neměla žádné zranění, vyhýbaly se mi nemoci, na trénincích jsem byla v pohodě, ale v závodech jsem zůstávala za očekáváním. Nedařilo se mi, chybělo mi potřebné soustředění. Třeba na mistrovství Evropy do Tacenu jsem odjížděla s tím, že mi tamější trať nevyhovuje. A v závodech jsem si tuto vizi přivolala a ještě ji znásobila.

V nedávném závěrečném závodě Světového poháru ve Španělsku jste však skončila šestá. Není to pro vás znamení, že nastává obrat k lepším časům?

Po dvanácti letech se do Evropy vrátí LOH. Hostitelským státem bude Francie Po dvanácti letech se do Evropy vrátí LOH. Hostitelským státem bude Francie Čtěte zde

Původně jsem do Španělska nechtěla vůbec jet a jen se připravovat na mistrovství světa. Nakonec jsem ráda, že jsem se tam vypravila, protože před šampionátem mně mé vystoupení, hlavně v psychice, velice pomohlo.

Šampionátu se zúčastníte jako úřadující mistryně světa. S jakým pocitem do soutěže vstoupíte?

Určitě ne jako kajakářka, kterou by jiná, než zlatá medaile zklamala. Po nevydařené sezoně tam jedu s přáním postoupit do elitní desítky - a pak se uvidí. V každém případě si chci v Tau spravit chuť a potvrdit, že snad stále patřím do elitní světové party.

A co byste řekla na adresu soupeřek?

Ty největší budou z Evropy, ale mezi nejlepší budou patřit také kajakářky z Austrálie, Nového Zélandu a Brazílie. Očekávám úroveň v porovnání se Světovým pohárem.

Nejen svaly a vysportovaná těla, ale také ladné křivky. Vzpěračky se svlékly při focení do kalendáře Nejen svaly a vysportovaná těla, ale také ladné křivky. Vzpěračky se svlékly při focení do kalendáře Prohlédněte zde
reklama