reklama

Podivný konec. Pála prohrál s Chisorou ve třetím kole

FOTO Ringový rozhodčí necitlivě rozhodl o prohře Pály Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Ondřej Pála vs. Dereck Chisora. Foto: ČTK
Český boxer začal dobře, ale ve třetím kole dostal několik úderů, po kterých rozhodčí duel s Chisorou ukončil.

Londýn - Českým boxerům se výlet do Anglie výsledkově nepovedl. Ani Ondřej Pála, ani Štěpán Horváth své zápasy nevyhráli, nad koncem souboje českého obra s Dereckem Chisorou ale vyvstává hodně velký otazník.

Další prazvláštní vítězství v letošním roce má za sebou britský výrostek těžké váhy Dereck Chisora.

Ten sice již počtvrté vyhrál relativně rychle před limitem, když po Ávilovi, Scottovi a Gerberovi knockoutoval i českého tvrďáka Ondřeje Pálu, opět to ale nebylo bez kontroverze.

"Několikrát mě zasáhl slušnými údery, ale neublížil mi," prohlásil Chisora po zápase.

"Chci velkého soupeře, někoho, kdo mě může pořádně prověřit. To je teď mým dalším úkolem. Chci další zápasy a další vítězství," dodal Brit, jehož cílem je utkat se s některým z bratrů Kličkových. Loni v Mnichově prohrál se starším Vitalijem.

Pála měl dobrý nástup do zápasu

Britský rebel totiž zjevně v prvním i ve druhém kole 'hulil', když jej devětadvacetiletý pražský bijec Médea Boxing Teamu chytil parádními předními háky, jenže Pála rozdělanou práci dokončit nedokázal.

Ve třetím kole po relativně dobrém nástupu převzal Chisora iniciativu a zdálo se, že jeho soupeř se přece jen v úvodních dvou rundách vystřílel a utahal.

Přesto přišel konec překvapivě a náhle. Na začátku poslední minuty třetího dějství totiž trefil 'Del Boy' protivníka několika tvrdými údery na bradu, ten se dostal do jeho rohu zády k Chisorovi i dánskému ringovému rozhodčímu.

Ten ale místo toho, aby mezi oba skočil a případně Pálu počítal, poté co ten nakoupil ještě dva údery zezadu, duel 'odmával'!

Konec zápasu se nezdál ani Konečnému

"Řeknu to takhle. Ondra měl problémy, ne sice ty, že by hulil, ale ty, že odešel podle mne kondičně, ale to ukončení bylo předčasné. Tohle je ale Anglie. Tam se s tím nepářou. Prostě vidí šanci ukončit zápas, tak to udělají a následně to obhajují tím, že chránili boxera. Což je sice pravda, na druhou stranu - až další vteřiny by ukázaly, zda-li má pravdu. Bylo to jednoznačně předčasné," řekl Profiboxing.cz k ukončení zápasu Lukáš Konečný.

"Myslím, že Ondra udělal maximum. Zkusil to v úvodních kolech, což se cení, bohužel pro něj se projevilo, že nemá s takhle těžkými soupeři zkušenost. Chtělo to po hulení Chisory zkusit, když se pak netrefíš, tak si povolit, prostě pracovat s rozumem. Ondra má solidní parametry, nebál se, šel do toho, ale podle mne se v těch dvou kolech unavil a pak odešel na fyzičku. Je to škoda," přidal svůj pohled na průběh zápasu nejúspěšnější český profesionál.

Na vítězství nedosáhl ani Horváth

Nejen ten pak sledoval s napětím i druhé vystoupení českého boxera na londýnském galavečeru. V souboji o volný evropský titul WBO v super střední váze si to rozdali domácí naděje Frank Buglioni a Štěpán Horváth.

Český bijec vstoupil do zápasu velmi dobře, skvěle pracoval na nohou, dělal svému soupeři problémy rychlostí i výbušností. Od čtvrtého kola sice začala ringu dominovat přední ruka Buglioniho, když ale v sedmém kole začaly jeho údery zjevně slábnout, vypadalo to na další obrat.

Ten ale nenastal – čtyřiadvacetiletý Brit v závěru kola Horvátha sekl na žebra a poslal do prvního počítání, aby vzápětí práci dokončil. Český boxer sice chtěl boxovat, bolest v břiše a hlavně ručník z jeho rohu v ringu byly proti.

"Štěpán zaboxoval daleko lépe než před dvěma týdny s Mothmorou, se kterým těsně prohrál. Byl to vyrovnaný zápas, pokud říkáš, že to bylo 3-4 na kola po sedmém, tak s tebou mohu jen souhlasit. Takže vyrovnané, ale na druhou stranu bylo jasné, že by to stejně nevyhrál. Ovšem takového konce je škoda, vždycky je lepší prohrát na body, než takto," řekl k tomuto souboji Konečný, který je Horváthovým manažerem.

Konečný: čeští kluci ostudu neudělali

"Myslím, že kluci v Anglii ostudu neudělali. Když se podíváš, že Štěpán šel o váhu výše než obyčejně, navíc já bych ho viděl nejradši ještě níže – v lehké střední – že ho manažeruje nějaký Konečný, který má svých starostí dost, že má o 100 procent horší podmínky, než Buglioni, prostě super," přidal pětatřicetiletý boxer, který s Horváthem mluvil hned po zápase a potvrdil, že jeho svěřenec sice pokračovat dále nemohl, žebra ale zlomená nemá.

"U Ondry sice nejsou problém peníze, ale spíše podle mne málo zkušeností s těžkými zápasy, i tak ale udělal zajímavá úvodní kola. Prostě ty podmínky u nás a venku jsou nesrovnatelně jiné, ale jak už jsem řekl, sice na to na výhry nebylo ani v jednom případě, ostudu kluci neudělali," dodal Konečný.

reklama