Podkošový král Veselý. Na Kouzelníky neměl ani šampion NBA

25. 10. 2012 9:44
Český basketbalista Jan Veselý zářil v přípravném utkání NBA mezi Washigtonem Wizards a Miami Heat.
Jan Veselý.

Kansas City - Čtyřmi body a jedenácti doskoky přispěl basketbalista Jan Veselý k vítězství Washingtonu nad úřadujícím šampionem NBA Miami 101:94 v předposledním přípravném utkání před novou sezonou.

Jediný Čech v zámořské lize byl nejlépe doskakujícím hráčem zápasu. Na hřišti strávil celkem 23 minut, během kterých si připsal také pět osobních chyb.

Wizards v poločase prohrávali o 14 bodů, ale ve druhé půli předvedli výrazně lepší výkon. Nejlepšími střelci zápasu byli v týmu vítězů Martell Webster a v dresu Miami Dwyane Wade, když oba nastříleli shodně 23 bodů.

"Ve třetí čtvrtině jsme měli až moc ztrát, to jim umožnilo vrátit se do hry. Každý zápas je pro nás poučením, i když jde jen o přípravu," uvedla hlavní hvězda Miami LeBron James, který strávil poslední čtvrtinu zápasu už na lavičce.

Generálku před startem NBA absolvuje Washington v pátek proti San Antoniu, svou druhou sezonu v soutěži zahájí Veselý v úterý utkáním v Clevelandu.