reklama

Vyjde to i potřetí? Hrubá rekordem překonala limit pro Rio, zatím se jí ale nepočítá

Michaela Hrubá v Třinci skočila český juniorský rekord. Michaela Hrubá v Třinci skočila český juniorský rekord. autor: ČTK
Už podruhé v této sezoně skočila teprve sedmnáctiletá výškařka Michaela Hrubá limit pro účast na olympiádě v Riu. Výsledek však opět neplatí.

Třinec -  Už podruhé v této sezoně skočila teprve sedmnáctiletá výškařka Michaela Hrubá limit pro účast na letošních olympijských hrách v Riu. Tyto výkony jsou však neplatné, jelikož dle kritérií českého svazu se limity mohou plnit až od 27. února, kdy proběhne Mistrovství České republiky. 

Hrubou to však nemrzí. Na Beskydské laťce v Třinci, která je součástí nově vzniklé Mezinárodní výškařské Tour, alespoň 194 pokořenými centimetry vylepšila český juniorský rekord.

Po třetím místě, které obsadila na Banskobystrické laťce, v zaplněné třinecké Werk aréně triumfovala, a v celém podniku tak vyhrála před Nigerijkou Amataovou.

A.cz: Podruhé jste překonala olympijský limit. Ten se však stále ještě nepočítá. Nemrzí vás to?

Popravdě mě to ani moc nemrzí. Vím, že na to mám, můžu být v pohodě a věřím, že to zopakuju. Je to nejspíše kvůli tomu, aby atleti předvedli co nejlepší výkony na MČR. Já doufám, že ho tam skočím a budu mít klid na přípravu.

Co pro vás znamená vítězství v Mezinárodní výškařské Tour?

Vůbec jsem to nečekala, je to pro mě obrovský úspěch. Startovka byla kvalitní a jsem sama překvapená, jak to dopadlo. Ze začátku se mi tu moc nedařilo. Pak jsem se ale rozeskákala a parádně se mi povedl pokus na 192 centimetrech. V následné euforii jsem překonala i 194, takže super.

Opět jste posunula hranici českého juniorského rekordu a pokusy na 196 centimetrech vypadaly rovněž velmi slibně...

Je to tak, laťka tam skoro zůstala, pak ale bohužel těsně spadla. Odrazila jsem se moc pod laťkou, a když jsem padala, už jsem neměla tu potřebnou rychlost a spadla jsem na ni. Věřím, že ho můžu ještě vylepšit.

Loni si tady v Třinci někteří atleti stěžovali na povrch. Jaký byl letos?

Mně vyhovoval. Určitě byl lepší než v Bánské Bystrici. Tady je tvrdší a při odrazu krásně zapruží a mě vlastně vyhodí nahoru tak, jak to potřebuju. Některé holky ale říkaly, že jim to úplně nesedí.

Zmenšila se konkurence nucenou absencí Rusek?

Určitě to hrálo roli. Loni se tu skákalo podstatně výše a konkurence byla větší, ale bohužel.

Jaké jsou nyní vaše další plány?

Na konci února mě čeká Mistrovství republiky mužů a žen v Ostravě a pak také juniorský šampionát. Poté už začne příprava na mistrovství světa a snad i olympiádu.

Konkurence v Česku asi v současnosti není příliš velká, že?

Pořád je tady Oldřiška Marešová a Lada Pejchalová. Uvidíme, jak se mi bude dařit dál. Nic nemám dopředu vyhrané.

Jak vypadal skok, v němž Hrubá skočila nový český juniorský rekord, se můžete podívat zde:

Prohlédněte si záznam úžasného rekordního skoku Michaely Hrubé! 194 centimetrů!

Zveřejnil(a) Česká atletika dne 7. únor 2016
reklama