reklama

Podzimní nabitý program Vrabcové vyvrcholí prestižním maratonem v New Yorku

Eva Vrabcová. Eva Vrabcová. autor: ČTK
Eva Vrabcová na sebe upozornila výborným čtrnáctým místem v maratonu na srpnovém mistrovství světa v Londýně a sobotním pražským večerním během v Birell Grand Prix na 10 kilometrů vstoupí do bohaté série závodů, které ji ještě na podzim čekají. „Jsem zdravá a věřím, že všechno zvládnu. Snad doženu i nějaké resty ve škole,“ usmívala se v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Čekala jste před mistrovstvím světa, že jako druhá nejlepší Evropanka se vejdete do elitní patnáctky?

Ani ve snu, spíš jsem měla obavy, zda noha po zánětu chodidla vydrží. Ale v Londýně všechno sedlo. Mezi třicátým a třicátým pátým kilometrem jsem dokonce měla druhý nejrychlejší čas. To vše je pro mě velkým motivem do další činnosti.

Jaký jste měla program po šampionátu?

Příjemný týdenní pobyt u moře ve Španělsku a potom určité povinnosti kolem našeho stěhování. S přípravou na podzimní závody teprve začínám, ale snad čtyři tréninky na sobotní večerní běh Prahou mně budou stačit.

Čím je pro vás tento závod na 10 kilometrů?

Každý závod v Praze je pro mě zážitkem, a proto věřím, že tradiční báječná atmosféra mně pomůže ke kvalitnímu výkonu. Trochu zvláštní je start až ve večerních hodinách, takže celý den se na něj musí čekat. Ale zraněná noha už je v pořádku, spíš ta druhá je trošku přetížená. Už se však těším, že po několika týdnech budu zase ve sledovaném pohybu (úsměv).

Ta holka má páru, zpívali Špotákové farář a kuchařky Ta holka má páru, zpívali Špotákové farář a kuchařky Prohlédněte zde

Co vás čeká po pražské sobotní akci?

Nedělní extraliga v Plzni v běhu na 3 kilometry. Nevím, kdy jsem byla na dráze naposledy, ale Olymp mně potřebuje, tak jsem souhlasila. Bude to asi tvrdý oříšek, protože po "noční Praze" se v neděli dopoledne přesunu na západ Čech a hned půjdu na start.

A tím podzimní program skončí?

Kdepak, naopak začne. Už za týden poběžím v Ústí nad Labem půlmaraton, v němž se chci pokusit o nový český rekord. Potom mám v programu tradiční Běchovice na 10 kilometrů a  vrcholem bude moje první účast na maratonu v New Yorku. Nevím o něm skoro nic, snad jen počet startujících, kterých má být kolem 50 tisíc, což si vůbec neumím představit.

Před třemi lety jste na zimní olympiádě v Soči obsadila v běhu na 30 kilometrů skvělé páté místo. Stihnete se na lyžích připravit i na olympiádu v Koreji?

Původně jsem se chtěla o účast na této olympiádě pokusit, ale protože 5. listopadu poběžím maraton v New Yorku, už lyžařskou přípravu nestihnu. Už samotná nominace nebude jednoduchá a i kdybych cestičku do Koreje našla, tak jen pro účast bych tam nejela. Nechci zabírat místo někomu, kdo se na olympiádu už od léta svědomitě připravuje.

Takže jaká by měla být vaše lyžařská sezona?

Po několika vydařených atletických soutěžích jsem lyže posunula na vedlejší kolej. Nějaký závod si na nich asi zkusím, ale už v zimě budu myslet spíš na příští rok, v němž je mimo jiné i mistrovství Evropy.

České oštěpařské hody, loučení Bolta i polská jízda. Podívejte se na nejlepší fotky atletického MS České oštěpařské hody, loučení Bolta i polská jízda. Podívejte se na nejlepší fotky atletického MS Prohlédněte zde
reklama