reklama

Poslední příprava na velký titul. "Mlátička z Děčína" chce napodobit Bytyqi

Zleva: Lucie Sedláčková a Diana Kulinová na pátečním vážení. Zleva: Lucie Sedláčková a Diana Kulinová na pátečním vážení. autor: SES Boxing
Lucii Sedláčkovou čeká poslední duel před šancí zaboxovat si o velký titul. Sobotní souboj se Slovenkou Dianou Kulinovou ale musí bezpodmínečně vyhrát.

Praha – Pokud všechno vyjde dle plánu, již brzo čeká na duo českých boxerek Fabiana Bytyqi - Lucie Sedláčková první titulová šance kariéry. Zbývá udělat poslední krok, tedy aby druhá jmenovaná napodobila svoji parťačku a ovládla ve své pérové váze sobotní česko-slovenské derby s Dianou Kulinovou.

Teprve jednadvacetiletá mistryně republiky z roku 2014 a držitelka stříbra z roku 2013 narazí v německém Halle na o rok mladší slovenskou juniorskou šampionku a účastnici juniorskému světového šampionátu, která je v profi-ringu zatím taktéž neporažená.

Sedláčková se soupeřky nebojí

"My s Fabčou jely také na juniorské mistrovství Evropy, takže tahle novinka mě nijak nesvazuje," usmívala se před odjezdem do Německa členka SES Team Czech Republic. Do něj necestovala s trenérem a manažerem Lukášem Konečným, ale právě s Bytyqi.

"Lucka nemá řidičák, ale Fabča řídí dobře. Sice jezdí pomalu, ale to myslím v tomhle počasí nevadí," prozradil něco na své ovečky Konečný, který za oběma vyrazil s několikahodinovým zpozděním.

Obě krásky se tak bez něj musely obejít na pátečním vážení, žádný vážnější problém to ale nezpůsobilo. Sedláčková sice nesplnila limit pro pérovou váhu (57,2 kg), který převážila o 900 gramů, jenže naprosto stejně si vedla i její slovenská soupeřka.

Češka se zodpovědnosti nebojí

Do zápasu už půjde celý tým společně, Bytyqi totiž bude v Halle fungovat coby pomocný trenér v rohu své kamarádky a parťačky. I to ukazuje na zatím dokonale fungující soukolí, kterému ke splnění prvního velkého cíle – titulového zápasu – chybí poslední zub: sobotní výhra Sedláčkové.

"Je pravda, když mi Luky napsal, že vyhrát musím, začalo mi to trochu vrtat v hlavě, ale já to hned vypustila, protože musím jít do zápasu s čistou hlavu. Chci samozřejmě vyhrát, ale také si zápas užít a brát ho spíše jako přípravu před titulovým zápasem a nabrat díky němu další zkušenosti, které mi mohou následně pomoct," uvědomuje si tíhu okamžiku Sedláčková.

V ringu bude i Holec

Bojovnice přezdívaná pro svůj dravý a agresivní styl "Mlátička z Děčína" bude mít ale v Erdgas Arena podporu místních fanoušků, kteří si české duo boxerských krásek už stihlo zamilovat, zápas navíc budou moct sledovat také její příznivci v Česku. Přímý přenos z galavečera vysílá stanice Nova Sport od 20:30 hodin a své vysílání odstartuje právě duelem Sedláčkové s Kulinovou.

A ani poté není třeba od obrazovek utíkat. Hned v následujícím souboji vyzve domácí talent Felixe Lamma český bijec Jan "Kačer" Holec, který už v minulosti ukázal, že favoritům na jejich půdě umí zle zatopit! Vrcholem gala pak bude duel mezi další domácí hvězdičkou Dominikem Böselem a Maďarem Balaszem Kelemanem. Bösel v něm bude hájit pozici jedničky federace WBO v polotěžké váze.

reklama