reklama

Povětkin brutálně uspal chráněnce Klička. A byl zklamaný

Video zápasu Alexander Povětkin vs. Mike Perez
Dlouho očekávaný souboj těžkých vah skončil jednoznačnou záležitostí.

Moskva – Měla to být velká bitva dvou elitních boxerských těžkých vah. Místo toho zbil Rus Alexander Povětkin svého kubánského soupeře Mika Pereze po 91 vteřinách. A přiblížil se další šanci stát se mistrem světa.

Jejich příběhy se zajímavě propojují. Povětkin před rokem a půl prohrál s Ukrajincem Vladimirem Kličkem, jenže od té chvíle předvedl tři impozantní výkony. Nejprve knockoutoval Němce Manuela Charra, poté Kamerunce Carlose Takama a nyní i Pereze.

Perez je ani nestihl rozkoukal

Kubánec přitom patří do stáje právě ukrajinského vládce těžké váhy, s Takamem loni sporně remizoval a na kontě má i jeden ruský skalp – předloni poslal na vozíček do té doby neporaženého knockoutéra Magomeda Abdusalamova.

Jenže tentokrát neměl nárok. Už po minutě jej tvrdým pravým crossem poslal Povětkin do problémů, vzápětí po dalším drtivém úderu k zemi. Šokovaný Perez se sice ještě postavil na nohy a ukázal velkou bojovnost, pětatřicetiletý Rus ale po pár vteřinách svoji práci dokončil.

O šest let mladší Kubánec následně ještě před vyhlášením výsledků zmizel z ringu a nejspíše ještě v šatně marně přemýšlel, co se to vlastně stalo. Do pátku totiž platil za extrémně nepříjemného boxera s obráceným gardem a železnou bradou. Povětkin toto všechno zbořil během minuty a půl.

Ruský bijec čekal delší souboj

„Nečekal jsem to. Po tom prvním úderu jsem ale viděl, že je překvapený také on, že byl připravený si to rozdat na férovku a najednou byl v jeho očích strach. Upřímně – jsem rád, že jsem vyhrál, nejsem ale rád, že to bylo tak rychlé,“ pronesl po vítězství „stříbrný“ šampion WBC.

Ten tak dostane šanci boxovat i klasický titul této prestižní organizace, který drží Američan Deontay Wilder. Tedy pokud ten za dva týdny zdolá krajana Erika Molina, s čímž se ale tak nějak počítá samo sebou. A počítá s tím i vytáhlý rodák z Tuscaloosy. „Gratuluji mu k vítězství. Už se těším na to, až se postavím Povětkinovi při své první povinné obhajobě titulu,“ napsal bijec přezdívaný „Bronzový Bombarďák“.

Pro oba bude mít tento souboj ještě jedno kouzlo: po titulu WBC touží i výše zmíněný Kličko, který drží zbylé tři prestižní pásy – WBA, WBO a IBF. A dle všeho by na sjednocující duel měl dojít v první čtvrtině roku 2016. Do té doby zbývá vyřešit pouze obsazení hlavních rolí.

reklama