reklama

Povětkin se o titul neporve. Letos podruhé neprošel dopingovou kontrolou. Skonči, vyzývá ho soupeř

Ruský boxer Alexander Povětkin Ruský boxer Alexander Povětkin autor: www.boxen.com
Dnes večer se měl ruský boxer Alexandr Povětkin rvát o titul mistra světa v těžké váze organizace WBC s Kanaďanem Bermanem Stivernem. Kvůli pozitivnímu dopingovému testu byl však zápas v Jekatěrinburgu na poslední chvíli zrušen.

Moskva - Ruský profesionální boxer Alexandr Povětkin neprošel podruhé v tomto roce dopingovou kontrolou. Olympijský vítěz z Atén se měl dnes utkat o titul mistra světa v těžké váze organizace WBC s Kanaďanem Bermanem Stivernem, ale kvůli pozitivnímu dopingovému testu byl zápas v Jekatěrinburgu na poslední chvíli zrušen.

Joshua na cestě za vysněným duelem s Kličkem poslal Molinu k zemi Joshua na cestě za vysněným duelem s Kličkem poslal Molinu k zemi Čtěte zde

Podle šéfa WBC Mauricia Sulaimana byly v Povětkinově organismu nalezeny stopy zakázaného ostarinu, který má podobné účinky jako anabolické steroidy a napomáhá růstu svalů.

"V této chvíli má Povětkin pozastavenou činnost. Je ale příliš brzy na to mluvit o tom, jaké kroky budou následovat. Čeká nás vyšetřování, shromažďování všech faktů, slyšení a pak teprve padne rozhodnutí," řekl Sulaiman ruské agentuře R-Sport.

Povětkin měl už na jaře pozitivní nález na meldonium, které byl zařazeno na seznam zakázaný podpůrných prostředků od letošního roku. Vedení WBC tehdy přijalo vysvětlení ruského boxera, že látku po 1. lednu už neužíval. Povětkinovi neuložilo žádný trest, pouze sešlo z jeho utkání v Moskvě s obhájcem titulu Deontayem Wilderem z USA.

Sedmatřicetiletý Rus boxoval naposledy loni v listopadu, když si v duelu s Polákem Mariuszem Wachem připsal jubilejní třicáté vítězství. Jedinou porážku v profesionálním ringu utrpěl v roce 2013 s tehdejším mistrem světa Vladimirem Kličkem z Ukrajiny.

Stiverne uvedl, že Povětkin by měl dostat doživotní distanc. "Bylo to už podruhé. Je to od něj neprofesionální a škodí to boxu, jemu, promotérovi. Kazí to reputaci všem. Počítám, že tím jeho kariéra skončila," uvedl osmatřicetiletý rodák z Haiti.

reklama