reklama

Lions nebudou kvůli koronaviru obhajovat titul šampionů v americkém fotbalu

Czech Bowl 2019, Prague Lions - Ostrava Steelers Czech Bowl 2019, Prague Lions - Ostrava Steelers autor: Dalibor Sosna
Česká liga amerického fotbalu začne v polovině srpna bez obhájců titulu. Vítězové loňského ročníku Prague Lions sezonu vynechají kvůli zdraví a bezpečí hráčů a jejich rodin i vzhledem k finančním ztrátám po pandemii covidu-19. Osmičlennou ligovou sestavu místo nich doplní Prague Mustangs.

Ligová sezona měla začít na jaře, kvůli koronaviru ji ale asociace posunula až na druhou polovinu roku. O titulu se rozhodne na přelomu října a listopadu.

Obhájci titulu Lions hrát nebudou, chtějí se soustředit na mládež a na přípravu na příští sezonu. "Po několika měsících rozprav s našimi hráči a ostatními členy programu jsme se rozhodli nezúčastnit se letošní seniorské sezony," uvedli na klubovém webu.

Místo nich se do soutěže zařadí jiný pražský celek Mustangs. "Je to pro nás obrovská výzva a postavíme se jí čelem. Víme ale, že jsme jasný outsider," řekl manažer Filip Kacerovský v tiskové zprávě.

Ve skupině Západ budou od 15. srpna hrát Prague Mustangs, Pilsen Patriots, Ústí nad Labem Blades a Vysočina Gladiators. Ve skupině Východ jsou vedle nováčka Přerov Mammoths dále Brno Alligators, Brno Sígrs a poražení finalisté z posledních tří sezon Ostrava Steelers.

Každý tým odehraje v základní části osm zápasů, po dvou mužstvech z obou skupin postoupí do semifinále. Za největší favority jsou považováni Steelers a Gladiators.

reklama