reklama

Prague Open vrcholí. Turnaj rozehřálo sluníčko i obrozená Šafářová

Lucie Šafářová Lucie Šafářová autor: ČTK
Po místy až mrazivých dnech přijde na tenisovém J&T Banka Prague Open sladká odměna v podobě krásného finálového zápasu s českou účastí, o kterou se postarala Lucie Šafářová. Pokud porazí Australanku Samanthu Stosurovou, oslaví v hlavním městě sedmý turnajový titul.

Praha - Sluníčko, davy lidí a úspěch českých tenistek. Na to čekal pražský tenisový turnaj J&T Banka Prague Open celý týden. Po místy až mrazivých dnech přijde sladká odměna v podobě krásného finálového zápasu s českou účastí, o kterou se postarala Lucie Šafářová. Pokud porazí Australanku Samanthu Stosurovou, oslaví v hlavním městě sedmý turnajový titul.

Počasí bylo hlavním tématem celého letošního podniku. Pořadatelé dlouho dopředu nervózně pročítali předpovědi, které slibovaly velkou zimu i déšť. A bohužel se potvrdily. Na začátku kvalifikace dokonce poletoval sníh.

Pro hráčky to nebylo nic příjemného. Čtvrtfinalistka Tchajwanka Su-wej hrála zápasy v civilní bundě, Stosurová zase musela do města na nákupy, aby si pořídila teplejší oblečení, protože s tak chladným počasím nepočítala.

Déšť nakonec narušil program jen minimálně, a s přibývajícím sluníčkem rostla i divácká návštěva. Deštníky nahradily sluneční brýle a na pátečním semifinále už někteří otužilci seděli i v tričku.

"Konečně jsem mohla hrát v tílku bez rukávů, v sobotu má být úplně krásně, tak to už se na finále moc těším," nechala se slyšet Lucie Šafářová.

Dívat se přišli Samková i Baroš

Však se také už asi dvacet minut před její bitvou s Karolínou Plíškovou uzavřel areál, protože na centrálním dvorci s kapacitou kolem dvou a půl tisíce diváků nebylo pro diváky místo.

Dá se očekávat, že v sobotu, kdy se mají teploty přiblížit příjemné dvacítce, bude situace ještě hektičtější. Proto by diváci měli vyrazit do Stromovky s předstihem, pokud nechtějí finálové utkání sledovat jen přes mezírky v plotu nebo v připravené fanzóně s obří obrazovkou až na druhé straně areálu.

Ženský tenis zkrátka táhne a ten český obzvlášť. Do areálu si našly cestu i některé známé tváře sportovního světa. Týden tu trávili fotbalisté Milan Baroš či Radoslav Kováč. V pátek vyrazila snowboardistka Eva Samková nebo bývalá lyžařka Kateřina Neumannová. Před finále navíc začne program už v 10:30, kdy bude mít v areálu autogramiádu lyžařka Šárka Strachová.

Za obrovský zájem mohou pochopitelně především výkony českých tenistek. Tři z nich postoupily do čtvrtfinále a jedna až do finále. Právě příběh Šafářové je velkým tahákem celého turnaje.

Proti Stosurové má bilanci 10:3

Brněnská rodačka si v posledním půlroce prožila možná nejhorší okamžiky kariéry. Od září ji trápila různá zranění spojená s infekcí, která se jí do těla dostala. Na okruh se po vytrpěném martyriu vrátila až v únoru. Jenže pak ne a ne se ve dvouhře chytit. Loňská finalistka French Open prohrála pět zápasů v řadě.

Ale přišel turnaj ve Stromovce a jako kdyby zapůsobilo kouzlo domácího prostředí, prolétla světové šestnáctka až do finále. Kdyby Šafářová Prague Open dokonce vyhrála, byl by to po takovém průběhu sezony malý zázrak.

Ale nic snadného ji nečeká. Boj o trofej svede s bývalou světovou čtyřkou a někdejší vítězkou US Open. "Samantha antuku miluje, určitě mě čeká těžký zápas," ví Šafářová, i když má proti Stosurové bilanci 10:3.

Na antuce proti sobě hrály dvakrát, v obou případech to bylo v Charlestonu a vyhrála je Šafářová, takže přehnaným respektem k soupeřce Češka opravdu trpět nemusí.

Utkání můžete sledovat od sobotních 12 hodin na ČT sport nebo v naší online reportáži.

reklama