reklama

Praha hostí světové sportovní funkcionáře. Bude se řešit olympiáda v Riu i doping

Šéf MOV Thomas Bach Šéf MOV Thomas Bach autor: Reuters
Na 300 delegátů evropských olympijských výborů bude v pátek a sobotu v Praze řešit aktuální témata světového sportu včetně dopingu, teroristických útoků i pořadatelství Evropských her.

Praha - Na 300 delegátů evropských olympijských výborů bude v pátek a sobotu v Praze řešit aktuální témata světového sportu. V hotelu Intercontinental promluví šéf Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach, vlivný sportovní funkcionář šejk Ahmad Al-Fahad Al-Sabah nebo nedávno zvolený šéf Mezinárodní atletické federace Sebastian Coe.

Praha hostí valné shromáždění Evropského olympijského výboru, ale běžné každoroční setkání zástupců evropských sportovních organizací, je tentokrát výjimečné i tím, v jaké době se koná. Krátce po pařížských teroristických útocích, které u Stade de France mířily i na sport. V čase několik týdnů po té, kdy je po ruské dopingové kauze zpochybňována čistota sportu.

Otázkou je, jak se delegáti postaví k tématu Evropských her. Premiérová edice proběhla letos v ázerbajdžánském Baku, volba další pořadatelské země pro termín 2019 ale byla prozatím zrušena.

V Praze bude také blíže představen projekt Evropského olympijského kanálu, který má spustit své plošné vysílání příští rok. Setkání se účastní také organizátoři nejbližší letní olympiády v brazilském Riu 2016. Ti by měli podat zprávu o průběhu příprav.

"Důležitým tématem bude jistě vymezení se vůči dopingu a také další vývoj olympijského televizního kanálu. Tomuto projektu myslím všichni velmi věříme,“ uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Kromě oficiálního programu si delegáti zasedání najdou čas i na další společenské akce. Ve čtvrtek navštívili koncert v Rudolfinu, v pátek je pro ně na pozvání prezidenta republiky připravena galavečeře na Pražském hradě. Dvoudenní program uzavře nedělní jazzový koncert a večeře v Obecním domě. 

reklama